قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

کابینت چوبی: فواید و معایب آن و مقایسه ای با کابینت MDF

کابینت چوبی

کابینت چوبی

هرچند که این طور به نظر می رسد که بین کابینت MDF و کابینت چوبی، چوب برنده است ولی لازم است که مقایسه ای بین این دو انجام بدهیم. کابینت چوبی به عنوان متریالی قوی و محکم شناخته می شود، در حالی که کابینت MDF را دارای متریالی ارزان و ضعیف می دانند. حقیقت این است که، هر دوی آن ها فواید و مشکلاتی دارند که باید به آن ها در نوسازی و طراحی کابینت آشپزخانه، توجه کرد. هرچند که بسیاری از مالکان فکر می کنند که چوب همیشه انتخاب بهتری است، اما باید پذیرفت که در بیشتر موارد کابینت MDF شانس بیشتری دارد.
برای مالکانی که می خواهند ساختمان تازه ساز خود را طراحی داخلی کنند یا دوباره مدلسازی کنند، باید تفاوت ها و ضروریات انواع کابینت آشپزخانه را بدانند. در زیر ما به این موارد می پردازیم .

کابینت با جنس چوب

کابینت با جنس چوب

کابینت چوبی


چوب، قرنها به عنوان اولین انتخاب برای مبلمان خانه و داتشن یک کابینت آشپزخانه خوب مورد استفاده می گیرد. کابینت های چوبی در واقع از چوب اصلی ساخته شده اند که با چوب های مهندسی شده ی دیگر مانند MDF متفاوت هستند. در حالی که ، چوب آنها خالص است ولی MDF از چوب، فیبرها، برچسب و چسب ساخته شده اند.

فواید کابینت چوبی


 • استحکام و دوام: چوب خالص به شدت محکم و با دوام است. اگر شما به دنبال خرید محصولی هستید که بخواهید برای ده ها سال استفاده کنید، مبلمان با چوب خالص بهترین انتخاب شماست. چوب خالص آنقدر محکم است که تمام جهان سالیان سال از آن برای ساخت ساختمان ها، پل ها و همچنین مراحل طراحی ونصب کابینت استفاده می کردند. البته، انواع مختلف چوب، قدرت استحکام متفاوتی دارند. برای مثال، بلوط، قوی تر است ولی در سالیان متوالی دوام می آورند.
 • زیبایی: در مقوله زیبایی، چوب خالص در زیبایی منحصربفرد است. رگه های زیبایی در آن وجود دارد که مبلمان را زیباتر می کند. اگر زیبایی و استایل مبلمان برای شما اهمیت زیادی دارد، چوب خالص، انتخاب شماست. اما چوب هایی با دوام و استحکام متفاوت، زیبایی های مختلفی نیز دارند. برای مثال، همانطور که بلوط قرمز با دوام تر است، اما بلوط سفید زیباتر است.
 • سفارشی سازی: زمانی که از چوب خالص استفاده می کنید، مبلمان می تواند به نحوه های مختلف از اندازه و رنگ سفارشی سازی شود.
 • ارزش: مبلمانی که با چوب خالص ساخته شده اند، همیشه ارزش بیشتری دارند. هرچند که گاهی متریال هایی که چوب مهندسی شده در آن ها استفاده شده مثل MDF قیمت بیشتری دارند. با این حال اگر مالک بخواهد المانی چوبی به کابینت اضافه کنند، به هزینه کابینت آشپزخانه نیز اضافه می شود.
 • تنوع: انواع بسیار متفاوتی از چوب وجود دارد، که هرکدام از نظر ظاهر، قیمت و استحکام، متفاوت هستند. برای دیدن نمونه کارهای ما می توانید به بخش گالری مراجعه کنید. این تنوع را می توانید، با رنگ ها، روکش ها و انواع برچسب کابینت ترکیب کرده و یک نمونه منحصربفرد برای خانه خود طراحی کنید.

برای اطلاع از هزینه های طراحی و ساخت کابینت چوبی می توانید با همکاران ما در کابینت سازی تو در تو در اصفهان تماس گرفته و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

معایب کابینت چوبی


 • آسیب از رطوبت: همانطور که هر المانی معایبی نیز دارد، چوب نیز، ضدآب هستند. درحالیکه چوب های محکمی مانند بلوط قرمز، می تواند رطوبت را به خوبی تحمل کند، اما بسیاری از چوب ها در معرض رطوبت صدمه می بینند. برای محافظت از چوب، بهتر است که از روکش های ضدآب بر روی آن ها استفاده کرد.
 • خراش: چوب در اثر حرارت و دمای مختلف، تغییر می کند و دچار انبساط و انقباض می شود. این تغییرات باعث می شود که کابینت چوبی شکسته و یا باد کند، که در اثر تغییرات دما رخ می دهد. زمانی که کابینت چوب رنگ می شود، این خراش ها بیشتر دیده می شود. حتی با گذر زمان این رخاش ها بیشتر می شود. با گذر زمان تکنولوژی به حداقل رساندن این خراش و خرابی را کمتر می کند.
 • آلودگی از طریق حشرات: کابینت چوبی از کابینت MDF بیشتر مورد حمله حشرات قرار می گیرند. این کابینت ها، نیاز به نگهداری منظم و مرتب و روکش هایی که از چوب حفاظت کنند، دارند.

تا به اینجا درباره کابینت چوبی و تفاوتش با کابینت MDF اطلاعات کسب کردیم کمی هم با کابینت MDF آشنا بشویم.

کابینت MDF


برای افرادی که گزینه های ارزانتری را مد نظر دارند، که علاوه بر این استحکام هم داشته باشد، کابینت ام دی اف اصفهان انتخاب مناسب هستند.
MDF مخففی از نوعی چوب مهندسی شده اند. که اسم کامل آن Medium-Density Fiberboard لایه فیبری متراکم متوسط است. که شامل پنل هایی از فیبر چوبی، رزین و وکس هستند. زمانی که صحبت از چوب مهندسی شده می شود، MDF یک مرحله بالاتر از چوب های سه لایه هستند. محکم تر، متراکم تر و دوام بیشتری دارند. برای همین دلایل، می تواند جایگزین مناسبی برای چوب خالص باشد.
بسیاری از مالکان به کابینت MDF نگاهی که به کابینت چوبی دارند، ندارد. اما همانطور که در ابتدا به آن پرداختیم، هردوی آن ها نکات مثبت و منفی بسیاری دارند که باید آن ها را مد نظر قرار داد. در بعضی موارد، کابینت چوبی اهمیت بیشتری دارد و در مواقع دیگر، کابینت MDF.

اهمیت دارد که بدانید، کابینت های MDF انواع مختلفی دارند که تراکم، سایز، نوع چوب آنها، میزان جذب رطوبت و نوع چوب و ضخامتی که در آن ها به کار برده شده است، متفاوت است. بدیهی است که MDF متراکم تر و ضخیم تر، هزینه بیشتری را نیز برای شما رقم می زند.

در مقاله بعدی می توانید درباره کابینت ام دی اف اصفهان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Thanks for installing the Bottom of every post plugin by Corey Salzano. Contact me if you need custom WordPress plugins or website design.

3 دیدگاه ها

 1. […] به مقاومت و استحکام آن ها توجه کنید. کابینت های فلزی و کابینت چوبی که از چوب های چند لایه و یا فلز ساخته شده اند کیفیت […]

 2. […] از بهترین انتخاب ها، کابینت MDF است. همانطور که در مقاله کابینت چوبی به آن پرداختیم، هرکدام از این دو نوع کابینت فواید و […]

 3. […] بالایی ترکیب نمی‌کنید؟ یا قفسه های شناور بالایی را با کابینت های چوبی رنگ شده ترکیب نمی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *