ویژگی های کابینت خوب

ویژگی های کابینت خوب

طراحی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت، تکمیل کننده طراحی داخلی در منازل می باشد. از جمله مهمترین المان های طراحی داخلی فضای آشپزخانه، طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه است. گروه کابینت سازی تو در تو با توجه به این موضوع که به حال درباره ی مواد سازنده و اصول طراحی کابینت توضیحاتی را در اختیار مشتریان و دیگر علاقه مندان به دنیای کابینت و آشپزخانه قرار داده است و اکنون قصد دارد در این مقاله به بیان ویژگی های ساخت کابینت خوب و نحوه انتخاب کابینت خوش ساخت بپردازد.

ویژگی های انتخاب کابینت خوب و خوش ساخت

ویژگی های انتخاب کابینت خوب و خوش ساخت

آشپزخانه های نمایشگاه ها، بیشتر وهمی از آشپزخانه های خانه را دارد. کف آن ها همیشه درخشان، دکور ها بدون هیچ خراشی هستند و کابینت ها، همیشه بسیار عالی و زیبا هستند. هیچ خطی روی آن ها نیست، برچسبی ندارند، استیکرهای بچه سه ساله روی آن ها قرار نگرفته، روی قفسه ها، هیچ بشقابی نیست. کابینت ها تازه رنگ شده اند و انگار از درون مجله ها بیرون آمده اند، در فاصله بسیار بالایی از زمین قرار دارند و لامپ های هالوژنی هزار واتی اطراف آن ها، می چرخد.

وقتی انواع کابینت ها با درهای متفاوت و طرح های مختلف بازو بسته می شوند، نظر شما به آنها جلب شده و آماده خرید هستید. شما فکر می کنید این کابینت برای مدت زیادی در زندگی شما باقی خواهد ماند، ولی می توان به شما اطمینان داد که این کابینت ها تنها برای یک دهه دوام خواهند داشت، پس اگر به دنبال کابینتی با عمر بیشتر می گردید، عاقلانه است راه بهتری پیدا کنید.

گروه کابینت سازی تو در تو به شما این ضمانت را می دهد که تا بهترین تلاش خود را برای ساخت کابینت مناسب با سلیقه و هزینه شما در انتخاب کابینت خوب و خوش ساخت، کرده و در اعتماد شما خللی ایجاد نکند.

کابینت هایی با کیفیت های خوب، که از متریال خوب، و با طراحی مناسب ساخته شده اند وجود دارند، اما حتی سازندگان برنامه های آشپزی هم نمی دانند، کجا و چگونه آن ها را تشخیص دهند. بدتر، آن ها در حین ضبط برنامه فقط وسایل آشپزخانه را پنهان می کنند تا نخواهند کابینتی را تهیه کنند. در اینجا اطلاعاتی را به شما می دهیم که می توانید در هنگام انتخاب کابینت خوب آشپزخانه خود به آن مراجعه کرده و فرق یک کابینت سازی حرفه ای و تنها مدلی بی کیفیت آن را که در مراحل نصب و اجرای کابینت تاثیر گذارند، درک کنید.

ویژگی های کابینت خوب و خوش ساختبخشی از فیلم نمونه کارهای گروه کابینت سازی تو در تو

چهارچوب: همه قطعات، از جلوی کابینت واضح و مشخص هستند. چوب یا متریال این کابینت بر روی قاب، نباید هیچ گره، زخم یا رگه داشته باشد، یا رنگ های آن متفاوت باشد.

قاب و ریل های مربوط به چهارچوب رویی، با زبانه های بلندی به هم وصل شده اند و با اسلات های عمیقی که دهانه ها در آن قرار می گیرند، به هم وصل شده اند. جایی که دو قطعه چوب به هم میرسند، خط میان آن ها ناپدید می شود. در کابینت خوب و خوش ساخت، کشوهای جلویی از متریال یکسان ساخته شده اند. همینطور درب های آن ها نیز از متریال یکسان ساخته شده اند.

پنل اصلی: بخشی از کابینت که واقعا دیده می شود.
از متریال یک دست از رنگ و جنس ساخته می شود. قطعات قاب آن بهم لولا شده اند و پنل اتصالی با پیچی که از درون زده شده است که بدنه اصلی وصل است.

کشوها: کشوها باید از ضخامت مناسب برخوردار باشند، کناره ها باید دارای شیار مناسبی که از طرف بدنه داخلی کشو حمایت می شود، باشند. لوله های اتصالی باید در تمام گوشه ها تعبیه شده باشند.

بدنه اصلی: بدنه اصلی کابینت، در واقع قسمت درونی کابینت را تشکیل می دهد. کناره ها و پنل زیری ضخامتی کمتر از قفسه ها دارند و همانطور که گفته شد، باید همه از یک متریال باشند. کف و پشت کابینت باید دیواره های کناری به خوبی اتصال داده شده باشد.

در انتخاب کابینت خوب، باید به تمام موارد بالا توجه کرد ولی باید توجه داشت که این موارد بنابر متریال متفاوت خواهد بود و قیمتی متفاوت را نیز خواهد داشت. ما در گروه کابینت سازی تو در تو درباره این موارد صحبت خواهیم کرد، با ما تماس بگیرید.

 

 

تاثیر اجزای کابینت در انتخاب کابینت خوب


درب کابینت

امروزه برای کابینت ها دو نوع درب وجود دارد یکی درب هایی با ضخامت ۱۸ میلیمتر با روکش UPVC که خود دارای ۶ نوع متفاوت با ۲۰ رنگ می باشند و دیگری درب های هایگلاس که فرقش با درب های نوع اول روکش های براق آن است.

لولاهای قابل تنظیم

چه پنهان باشند، چه مشخص، لولا حتماً باید محکم و قابل تنظیم باشد، تا درب ها با قاب بیرونی هماهنگ بشوند.

پنل های شناور

قاب های اطراف پنل ها، بر روی درب کابینت و در دیواره هایی که مشخص هستند، شیارهای عمیقی دارند. پنل ها نباید، به این شیارها با چسب یا منگنه متصل شده باشند. این به آن ها اجازه می دهد تا با تغییر دما و رطوبت بدون اینکه شکسته شوند و یا از قاب جدا شوند، به کار خود ادامه دهند. پدهای کوچک پنل ها را در مرکز قرار می دهد.

کناره های کشو

کشویی که با شیارهای دو طرفه حمایت می شود، عملکرد بهتری از آن هایی که تنها از یک سو حمایت می شوند، خواهد داشت. آرام ترین شیاره ها، بر روی بیرینگ های نایلونی قرار می گیرند. هر اسلاید می تواند وزن زیادی را تحمل کند، و اجازه می دهد حتی اگر کشو پر هم باشد، به راحتی باز شود.

اتصالات قاب های متصل به بدنه اصلی

بدنه اصلی و قاب(پنج قطعه نازکی که درها و کشوها را محاصره کرده اند) باید محکم به اتصال داشته باشند، این اتصال نشانه ی کار خوب کابینت ساز شما خواهد بود. گوشه پایینی پشت قاب، دارای شیاری پهن است که به پنل کناری بدنه اصلی قفل می شود. شیار باریک، قطعه افقی با شیاری مشابه در کف کابینت وصل می شود.

دستگیره و قفل

دستگیره ها بهتر است از جنس فلز باشند و نه پلاستیک. که می توان در صورت لزوم، از انواع قفل های پلاستیکی در کنار آن بهره برد.

صفحه کابینت

در حال حاضر ۵ نوع صفحه کابینت در بازار وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:
 • صفحه کابینت ام دی اف ۳۲ میلیمتری
 • روکش HPL
 • صفحه نئوپان
 • صفحه پلی وود
 • صفحه سنگ طبیعی
 • صفحه سنگ مصنوعی تمام اکریلیک

معیارهای انتخاب صفحه کابینت مناسب

از آن جا که صفحه کابینت یکی از اجزاء پرتماس با آب است، بایستی مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت داشته باشد. روکش‌های HPL، از جمله صفحه های کابینت با مقاومت بالا در برابر آب و خراشیدگی به وسیله اشیاء نوک ‌تیز می باشند که از این رو به عنوان یک انتخاب مناسب محسوب می شوند. اما صفحات نئوپانی و ام دی اف با روکش ملامینه به علت مقاومت بسیار کم در مقابل آب، رطوبت و خراشیدگی معمولا پیشنهاد نمی شود و برای صفحه ی کابینت انتخاب چندان مناسبی نمی توانند باشند.
برای انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه شما، صفحات ۳۲ میلیمتر MDF با روکش اچ پی ال می تواند یک پیشنهاد باشد زیرا که کیفیت و مقاومت آن در برابر آب و خراشیده شدن با وسایل نوک تیز از همه نظر قابل اطمینان است. اما بهترین پیشنهاد صفحه کابینت پلی وود است که اخیرا به بازار کابینت آشپرخانه آمده و از جنس چوب و پلاستیک، به صورت یک لایه در ضخامت‌های ۳۲ ـ ۴۵ میلیمتر ساخته شده اند و دوبل نمی باشد. بنابراین هم مثل صفحه کابینت MDF با مشکل جدا شدن تدریجی دو لایه روبرو نخواهید شد و هم این که در برابر رطوبت و آب نیز مقاومت و طول عمر بیشتری خواهند داشت.

در این مقاله درباره ی کابینت خوب صحبت کردیم، حال شما می توانید با داشتن این اطلاعات و آنچه در مورد هزینه ساخت و نصب کابینت می دانید، با علم بیشتری به انتخاب کابینت خود و کابینت ساز خود بپردازید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4٫90 out of 5)
Loading...

5 دیدگاه ها

 1. […] قابل اطمینان مساله ای است که بیشتر و پیش تر از هر چیز در ساخت کابینت با کیفیت بالا و با چنین ویژگی های نام برده شده، نیاز […]

 2. […] از کابینت، آن ها را قدیمی و فرسوده می کند، اما یک کابینت خوب با رنگ مناسب، آن ها را نو و زیبا نشان می دهد. به هر حال […]

 3. […] به تمام نقاط مربوط به آشپزخانه شما توجه کرده و در مراحل ساخت کابینت برای هر قسمت نورپردازی مناسب آن را انجام خواهیم داد. […]

 4. a گفت:

  بسیار زیبا بود نمونه کارتون

 5. یاسر گفت:

  میشه نمونه کارهاتون رو توی مقالاتتون هم بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس