هرچقدر کابینت های آشپزخانه محلی برای منظم و مرتب کردن وسایل آن می باشند، در واقع ظاهر و استایل خانه به آن وابسته است. اما ایده ها، جنس و طراحی های مختلف انواع کابینت آشپزخانه، می توانند شما را برای انتخاب گیج کنند. بهترین انتخاب می تواند آشپزخانه شما را برای سال ها مدرن و زیبا نگه دارد.

گروه کابینت سازی تو در تو با برخورداری از یک تیم حرفه ای در طراحی، ساخت و اجرای انواع کابینت آشپزخانه در نظر دارد که با در نظر گرفتن تمام سلایق و همچنین تازه ترین های دنیای کابینت، این انتخاب را برای شما ساده تر سازد.

در این مقاله، به معرفی انواع کابینت می پردازیم :

انواع کابینت


بیشتر ما فکر می کنیم که کابینت های آشپزخانه تنها از چوب ساخته می شوند، هرچند این فکر تا حدودی صحیح می باشد، اما اینکه فکر کنید کابینت ها تماماً از چوب هستند مانند تنه های درختی که در گذشته برای ساخت خانه ها استفاده می شدند، درست نیست. در ساخت کابینت، این روزها، مواد بسیار مختلفی استفاده می شود. بعضی آن ها پایه چوبی دارند و بعضی دیگر نه.
در ادامه به انواع متریالی که برای ساخت انواع کابینت استفاده می شود، می پردازیم.

کابینت های چوبی

کابینت با جنس چوب

کابینت با جنس چوب

چوب خالص

همانطور که از اسم آن مشخص است، از چوب خالص و یک دست ساخته شده است. در این نوع از انواع کابینت ، قاب و پنل آن ممکن است از مواد دیگر باشد، ولی در و دیواره های کابینت از چوب ساخته شده اند. از فواید کابینت های چوبی این است که می توانند به حالت های مختلف در آمده و یا حتی رنگ شوند و زمانی که نصب می شوند، زیبایی خاص و کلاسیکی به خانه می دهند.

نئوپان

نئوپان، چوبی مهندسی شده است که از تکه ها و تراشه های چوبی ساخته و باهم ترکیب شده و تشکیل یک جامد چوبی می دهند. این نوع متریال بیشترین نقش را در ساخت کابینت های امروزی را دارد.

کابینت با جنس نئوپان

کابینت با جنس نئوپان

MDF

یکی دیگر از چوب های مهندسی شده است که با فیبرهای چوبی ساخته می شود. فیبرها با چسب های خاصی و تحت فشار قرار گرفته تا شکل قاب و پنل را به خود می گیرند. MDF ها بافت ظریف تری نسبت به نئوپان ها دارند، سنگین تر و متراکم تر هستند. این متریال نسبت به چوب خالص بسیار بهتر نسبت به رطوبت و گرما واکنش نشان می دهد. چوب خالص نسبت به گرما و سرما، عمودی و افقی منقبض و منبسط می شود در صورتیکه ام دی اف اصفهان این مشکل را ندارد.

کابینت با جنس mdf

کابینت با جنس mdf

تخته سه لایی

یکی دیگر از محصولات چوب های مهندسی شده، که زیاد شناخته شده نیستند. این نوع متریال، از لایه های نازک چوب ساخته شده است و لایه ها به فرم ساندویچ به همدیگر چسب شده اند. لایه ها در جهاتی قرار گرفته اند که به این نوع متریال استحکام و مقاومت بیشتری بدهد. از این نوع چوب برای ساخت قفسه ها، در و جعبه کابینت استفاده می شود.

کابینت های فلزی


کابینت های فلزی به دو صورت ساخته می شوند، یا کاملا تمام بخش های آن ها از فلز ساخته می شود، یا تنها درب آن ها فلزی ساخته می شود، از فواید این نوع کابینت، تمیز کردن آسان ها، و جذب نکردن میکروب ها می باشد.

کابینت با جنس فلز

کابینت با جنس فلز

کابینت های پلاستیکی


کابینت لمینت

از لمینت ها معمولاً در دکورهای آشپزخانه استفاده می شود، ولی برای کابینت از لمینت های نازکتر استفاده می شود. لمینت ها، محصولی ساخته شده از پلاستیک هستند، که با کاغذهای فیوز شده و رزین پلاستیک تحت گرما و فشار ساخت شده اند. لمینت ها برای پوشش جعبه های کابینت استفاده می شوند و برای درب ها استفاده می شوند تا به راحتی تمیز شوند.

کابینت با جنس لمینت

کابینت با جنس لمینت

ملامین

یکی دیگر از محصولات بر پایه پلاستیک هستند که برای پوشش رویه ی انواع کابینت استفاده می شوند. از این نوع بیشتر برای پوشش دادن پنل های چوبی نئوپلان مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد از ملامین ها برای پوشاندن بخش داخلی کابینت ها استفاده می شوند.

های گلاس

بخشی از فیلم نمونه کارهای گروه کابینت سازی تو در تو

کابینت های های گلس High-Glass در واقع باید از شیشه هایی که ۸۰-۸۵ درصد قابلیت انعکاس دارند، ساخته بشوند ولی از آنجا که این نوع شیشه بسیار گران خواهد بود، پس از اکریلیک خالص به جای آن استفاده می شود که هم ارزان تر هست و هم شکنندگی کمتری دارد. کابینت های گلاس در اصفهان در میان دیگر انواع کابینت ، مقاومت در برابر خراش بالایی دارند، سریع تر تمیز می شوند و به دلیل انعکاس نور، آشپزخانه ای روشن تر و زیباتر را برای شما به ارمغان می آورند.

کابینت با جنس های گلاس

کابینت با جنس های گلاس

از دیگر انواع کابینت: کابینت های ممبران


ممبران، می تواند ترکیبی از متریال های نئوپان و لمینت باشد که با متریال های چندلایه ای همراه می شود تا ترکیبی را درست کنند که نسبت به مابقی توانایی های بیشتری داشته باشد. ممبران با PVC همراه می شوند، و مقاومت آن ها را بیشتر کرده، و به سادگی شکسته نمی شوند، تغییر فرم نمی دهند، در این حال می توانند طراحی های زیبایی را ایجاد کنند. به سادگی کثیف نمی شوند، و رنگ روی این نوع متریال زیباتر جلوه می کنند. تمیز کردن آن ها نیز راحت تر است و انقباض و انبساط نیز بر روی آن ها تاثیر ندارد.

کابینت ممبران

کابینت ممبران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس