قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک و تبدیل آن به آشپزخانه ای منظم و هوشمند

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

در این مقاله به طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک برای خانه هایی که آشپزخانه های بزرگ همراه با میز ناهارخوری ندارند، می پردازیم. ممکن است شما در خانه خود جایی برای جزیره در آشپزخانه خود نداشته باشید و یا اینکه میز ناهارخوری برای حضور مهمانان خود نداشته باشید. اما این دلیل نمی شود که در طراحی آن نومید شوید. راه های هوشمندانه بسیاری وجود دارد که می توانید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود به کار ببرید.

جا دادن وسایل آشپزخانه یکی از مهمترین المان ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می باشد. با استفاده از هر سانتی متر اضافی در فضا، کابینت های مرتب و روش های جدید در استفاده از فضا، می توان آشپزخانه ای منظم و جادار داشت. فکر کردن درباره این که چگونه از آشپزخانه خود استفاده می کنید و هرچیزی را در کجای آشپزخانه استفاده می کنید، می تواند به شما در کابینت هایی که نیاز دارید، کمک کند.

گروه کابینت سازی تو در تو در اصفهان، این افتخار را دارد که با همراه داشتن متخصصین در طراحی دکوراسیون داخلی، شما را در طراحی آشپزخانه و ساخت و اجرای کابینت یاری رساند.

استفاده از جعبه ها و ظروف در قفسه ها


استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده بهینه از فضا در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

استفاده از قفسه ها، طاقچه ها و لبه های پنجره ها با اضافه کردن کانتینرها و جعبه های حاوی المان های درون آشپزخانه در انواع کابینت مانند ادویه ها و غیره می تواند ایده خوبی برای جا دادن وسایل بیشتر باشد. سبدها، نیز یکی دیگر از راه های مناسب برای جای دادن مواد غذایی هستند که البته جابجایی این مواد غذایی را نیز راحتتر می کنند.

انتخاب محل بهتری برای ماشین لباسشویی


کابینت مناسب ماشین لباسشویی

کابینت مناسب ماشین لباسشویی

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی، معمولاً ماشین لباسشویی درون آشپزخانه قرار می گرفت و اما در اروپا، شما بیشتر ماشین لباسشویی را درون حمام خواهید دید. پس اگر شما در آشپزخانه خود محدودیت جا دارید، می توانید آن را در جای دیگری قرار دهید. اگر حتی در سرویس بهداشتی خود جایی برای آن نداشته باشید می توانید در زیر پله ها قرار بدهید.

همچنین اگر ماشین لباسشویی و خشک کن شما از هم جدا هست می توانید طراحی کابینت آشپزخانه خود را به نحوی انجام دهید که هرکدام از وسایل را در محلی قرار دهید که بیشتر مناسب است، مثلا می توانید خشک کن را در یک کابینت قدیمی تر قرار دهید و از جلوی چشم ها پنهانش کنید، در عین حال کمی فضا را در آشپزخانه حفظ کنید.

استفاده از یک سینک بزرگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه


سینک بزرگ به جای ماشین ظرفشویی در آشپزخانه های کوچک

سینک بزرگ به جای ماشین ظرفشویی در آشپزخانه های کوچک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک، ممکن است شما برای یک ماشین ظرفشویی جایی نداشته باشید، پس بهتر است از یک سینک بزرگتر به جای آن استفاده کند. مخصوصاً سینک های دوقلو، که بتوانید در یکی ظرف های کثیف را قرار دهید و در یکی ظرف های شسته شده ، انتخاب خوبی خواهند بود. در این حال، شما می توانید ظرف های کثیف شده را نیز درون آن قرار دهید تا روی کابینت ها نامرتب و کثیف بنظر نرسد.

هر گوشه محل مناسبی برای جای دادن وسایل


استفاده بهینه از قفسه های آشپزخانه

استفاده بهینه از قفسه های آشپزخانه

محل هایی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هدر رفته اند را پیدا کنید، مانند گپ های بین قفسه ها، پشت کابینت ها، زیر سینک، گوشه های استفاده نشده و طاقچه های کناره پنجره. تمام مواردی را که می توانید جمع کنید، مواردی که معمولاً استفاده نمی شوند و تنها یک هدف دارند و شما می توانید در جای دیگری از خانه قرار دهید.

وسایلی که هر روز استفاده نمی کنید، اما نمی خواهید دور بیاندازید را انتخاب کرده و سپس درباره ی فضای روی دیوار و درهای خانه خود فکر کنید. مثلا می توانید یک ریل از وسایل و بورد چاقو مگنتیک را در دیواره کابینت خود وصل کنید و یا اینکه پشت در آن وصل کنید. گاهی قفسه های اضافی در کناره ها نیز می تواند در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک به کارتان بیاید.

قفسه های داخلی در کابینت ها


قفسه های داخلی کابینت آشپزخانه

قفسه های داخلی کابینت آشپزخانه

کابینت ها و کشوها، فضاهای بزرگی برای ذخیره المان های شما هستند، اما معمولا از تمام فضای آن ها استفاده نمی شود. راه حل هایی برای فضای درون کابینت ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می تواند به جای دهی وسایل شما کمک کند، مثلا کشوهای باریک تر، مقسم های درون کشوها برای جای دهی ادویه ها، ماهیتابه ها و جدا کردن بشقاب ها و غیره می توانند کارآمد باشند.

می توانید این فضا را با یک سری وسایل قابل جابجا شدن، مانند ترولی ها و بلاک هایی برای قصابی، یا سبدهایی برای جای دهی المان های آشپزخانه بر روی کابینت ها، ایجاد کرد. فقط توجه کنید تا مواردی که بیشتر نیاز دارید را در جایی قرار دهید که دسترسی به آن ها آسان باشد.

رنگ آشپزخانه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه


تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

هیچ چیزی نمی تواند آشپزخانه شما را بزرگتر نشان دهد، جز دیوارهای سفید ساده، پس چرا بیشتر از رنگ سفید استفاده نکنیم و در دیگر جزئیات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از آن بهره نبریم. رنگ سفید و منعکس کننده در المان های آشپزخانه و طراحی های مینیمال در آشپزخانه های کوچک بهترین انتخاب شما هستند، پس رنگ کابینت گلاس سفید، یا کامپوزیت و سنگ سفید یا کابینت فلزی ضد زنگ را در حین طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود در نظر داشته باشید.

کابینت در تمام نقاط آشپزخانه


طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

هرچند تمام آشپزخانه ها نمی توانند فضای کافی را داشته باشند، اما اگر واقعا دوست دارید از جزیره ها در آشپزخانه خود بهره ببرید، پس اجرای کابینت باریک تر را در نظر بگیرید. کابینت ها دراین نمونه طراحی دکوراسیون اشپزخانه ، شاید فضای کاری کمتری داشته باشند اما، می توانند با گذاشتن جزیره در میانه آشپزخانه شما نیز فضای کاری مناسب را خواهید داشت.

ساختن کابینت تا سقف


ساخت کابینت آشپزخانه

ساخت کابینت آشپزخانه

با ساخت کابینت تا سقف می توانید طراحی های عمودی را به طراحی دکوراسیون آشپزخانه آورد. باید در طراحی دقت عمل داشت تا از اینکه آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد. وسایلی را در کابنیت های بالایی قرار دهید که زیاد مورد استفاده قرار نگیرند. داشتن محل و فضای زیاد درون آشپزخانه، آن را کاربردی تر نشان می دهد ولی باید از این که چقدر می توانید از این فضاها بهره ببرید، اطمینان حاصل کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس