آشپزخانه اوپن(OPEN) یا بسته؟ کدام مناسب شماست

آشپزخانه اوپن و بسته

آشپزخانه اوپن و بسته

همانطور که یک آشپزخانه اوپن به شما این شانس را می دهد که به راحتی غذای خود را سرو کنید و در کنار مهمانان خود به آماده کردن غذا بپردازید، ولی یک آشپزخانه بسته می تواند شلوغی و بهم ریختگی آن را پنهان کرده و به شما یک فضای شخصی مشخصی را بدهد تا در آن با آرامش به کارهای خودتان رسیدگی کنید. اگر در انتخاب آشپزخانه اوپن یا بسته تردید دارید، در این مقاله به فواید و معایب هرکدام می پردازیم.

همیشه انتخاب بین آشپزخانه اوپن یا بسته یکی از سخت ترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون خانه است، جهت مشاوره در این زمینه می توانید با گروه کابینت سازی تو در تو تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

آشپزخانه اوپن بهتر است یا بسته

آشپزخانه اوپن بهتر است یا بسته

آشپزخانه اوپن


آشپزخانه اوپن معمولاً رو به اتاق غذاخوری و یا سالن باز می شود. این آشپزخانه ها معمولاً از بیش تر از یک سمت باز هستند و این بدین معنی است که تنها از یک طرف دیوار دارند. از سال ۱۹۹۰ آشپزخانه اوپن جایگاهی را ما بین مردم و معماران پیدا کرد و هنوز یکی از انتخاب های مورد علاقه مالکین است.

آشپزخانه اوپن

آشپزخانه اوپن

گروه کابینت سازی تو در تو، به پاس حمایت از همشهریان عزیز با علم بر طراحی داخلی و ساخت کمد دیواری در اصفهان به صورت حرفه ای آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان می باشد، ما بر آنیم تا جدیدترین طرح‌های  روز دنیا در ساخت کمد دیواری و کابینت های گلاس در اصفهان را برای شما عزیزان فراهم کنیم و با انتخاب بهترین متریال روز ایران و بهترین استادکاران در این زمینه قیمت کابینت در اصفهان را برای شما عزیزان مقرون به صرفه کنیم  و کیفیتی تضینی را ارائه دهیم… جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۴۱۳۱۹۵۱  تماس حاصل فرمایید.

فواید آشپزخانه اوپن

 • از آنجا که تعدادی از دیوارهای یک آشپزخانه اوپن از آن حذف شده اند، پس این آشپزخانه ها نور طبیعی بیشتر از نوع بسته آن دارد و هوا بهتر در آن جریان پیدا می کند.
 • در این نوع آشپزخانه، فردی که در حال آشپزی و کار است می تواند با صحبت های درون سالن همراه شود و یا راحت تر می تواند ظروف و غذا را دست به دست کرده و به سر میز ببرد. زمان آشپزی درون
 • آشپزخانه بسته، دلیل نمی شود که برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را نبینید. خانواده یا مهمان شما می تواند در آشپزخانه اوپن با شما در تمام مراحل پخت و پز، همراه شود و بهتر بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.
 • آشپزخانه های اوپن درواقع حس غیر رسمی بودن را به خانه منتقل می کند.
 • یکی از راه های نشان دادن و در واقع پز دادن وسایل جدید، دکور زیبا و طراحی آشپزخانه است.
 • آشپزخانه اوپن فضا را بزرگتر نشان می دهد.
 • با حس و حال غذای تازه که درون فضای آشپزخانه است، اشتهای خانواده بالا رفته و وعده های غذایی شادتری نیز تجربه می کنند.
 • آشپزخانه اوپن می تواند به شما کمک کند که به فرزندان خود تسلط بیشتری داشته و آن ها را از فاصله نیز، بررسی کنند.

معایب

 • هرچند که آشپزخانه اوپن می تواند زیبایی های درون آن را بیشتر جلوه بدهد ولی می تواند بهم ریختگی درون آن را نیز در زمان آشپزی نشان دهد. زمانی که شما مهمان دارید، دوست دارید، آن ها از هر آنچه که درون اشپزخانه می گذرد آگاه شوند؟
 • همچنین، تمام صداهای درون آشپزخانه نیز به اتاق های اصلی راه دارد، وسایلی همچون ماشین ظرفشویی و مخلوط کن.

آشپزخانه های بسته


آشپزخانه بسته از بقیه قسمت های آن ایزوله شده و جدا شده است که آن را تبدیل به یک اتاق کرده است.

آشپزخانه بسته

آشپزخانه بسته

فواید آشپزخانه بسته

 • اگر شما از آن دسته افراد هستید که آشپزخانه را مانند یک فضای امن می دانید، که می توانید به آنجا رفته و به راحتی و بدون هیچ دخالتی، غذا بپزید، این نوع اشپزخانه برای شما مناسب ترین است.
 • تمام بوها و بهم ریختگی ها را درون آشپزخانه بسته حفظ می کند.
 • زمانی که تمام دیوارهای آشپزخانه بسته باشد، کابینت های بیشتری به دیوارها نصب می شود، و در عین حال جای بیشتری برای قرار دادن وسایل وجود خواهد داشت.
 • صداها هم درون آشپزخانه بسته باقی می مانند.

معایب آشپزخانه بسته

 • اگر شما یک آشپزخانه بسته داشته باشید، و بعد از مدتی بخواهید آن را تبدیل به آشپزخانه اوپن کنید، هزینه زیادی را باید برای انجام این کار به عهده بگیرید.
 • آشپزخانه بسته، دسترسی کمتری دارد، نور طبیعی کمتری وارد آشپزخانه شده و هوا درون آشپزخانه باقی می ماند.
ترکیبی از آشپزخانه اوپن و بسته

ترکیبی از آشپزخانه اوپن و بسته

آیا می شود بهترین های هر دو را داشته باشید؟


برای برخی افراد این سوال مطرح است که آیا می شود از فواید هردو استفاده کرد و ترکیبی از این دو حالت را داشت؟ که در این رابطه باید عرض کنیم که:

 • استفاده از درب های کشویی و یا پرده های فلزی می تواند حس آرامش را در زمان نیاز، به خانه شما بیاورد و در زمانی که نیاز دارید، نور طبیعی را به درون اشپزخانه داده و هوا را نیز منتقل کند.
 • شما می توانید میزهای تاشو را نیز به آشپزخانه بسته آورده تا بتوانید با خانواده نیز زمان بگذرانید.
 • یکی دیگر از راه ها استفاده از پارتیشن های شیشه ای است که اجازه بدهد نور طبیعی به درون آشپزخانه آمده در عین حال، صدا و بو درون آشپزخانه باقی بماند. به این صورت شما می توانید درون آشپزخانه فضای مخصوص خود را داشته باشید.
 • شما می توانید فقط بخشی از آشپزخانه را ببندید، تا از این که بهم ریختگی ها درون آشپزخانه در جلوی چشم مهمان ها باشد، دوری کنید.

به این ترتیب راه های بسیار دیگری وجود دارد که می توانید به ان ها فکر کرده و به کمک گروه کابینت سازی تو در تو در آشپزخانه اوپن و بسته خود اجرایی کنید.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس