بهترین ایده های طراحی نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

این روزها تنوع در طراحی نورپردازی آشپزخانه های چند کاره اهمیت ویژه ای دارد.

قبل از اینکه درباره ی ایده های نورپردازی آشپزخانه صحبت کنیم، بهتر است یادآوری کنیم که کاربرد اصلی آشپزخانه، همان آشپزی است، اما این روزها این بخش از خانه، محلی برای سرگرم شدن است. نورپردازی درون آشپزخانه می تواند زوایای مختلف از روشنایی را به خانه آورد، آشپزخانه های کوچک را بزرگتر نشان داده و احساس و حال و هوای درون خانه را تغییری اساسی می دهد. بهتر است طراحی نورپردازی آشپزخانه به دست متخصصین آن برای داشتن نورپردازی مناسب درون خانه صورت پذیرد.

تاثیر نورپردازی در داشتن آشپزخانه کاربردی


هرچند در هنگام طراحی آشپزخانه، معمولاً آخرین گزینه، نورپردازی است، اما برای این که آشپزخانه زیبا و کاربردی باشد، باید به بهترین روش به روشنایی آن رسیدگی شود. یک طراحی نورپردازی آشپزخانه، حداقل به دو المان نیاز دارد: اولی نورهای روشن برای آماده سازی غذا و پخت و پز است و دومی نورپردازی های اتمسفری برای بهتر کردن مورد و زیباتر جلوه دادن طراحی کابینت آشپزخانه.

نگاهی به محیط آشپزخانه خود بیاندازید و درباره فعالیت هایی که در آن رخ خواهد داد، بیاندیشید. بعضی مکان ها مانند محل آماده سازی غذا، سینک ظرفشویی و بالای آن نیاز به نور کاربردی دارد، در حالی که قسمت میز ناهارخوری نیاز به نوری سبک و لایت دارد که ظاهری زیبا و ملیحی به آن بدهد. اگر معمولا مهمانان درون آشپزخانه شما جمع می شوند و در آنجا ناهار یا شام می خورند، باید نورپردازی نرم روی آن انجام شود تا حس آرامش را منتقل کند.

گاهی انتخاب نوع لامپ ها و نورپردازی آشپزخانه برای ما به یک معما تبدیل می شود، گروه کابینت سازی تو در تو می تواند در این زمینه به شما کمک کرده تا بهترین انتخاب را برای طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه داشته باشید.

کاربرد لامپ های آویز در نورپردازی آشپزخانه

کاربرد لامپ های آویز در نورپردازی آشپزخانه

۱٫ بهره برداری از لامپ های آویز در طراحی نورپردازی آشپزخانه


هنگام نصب و اجرای کابینت آشپزخانه خود، مجموعه ای از لامپ های آویزان زیبا یا یک لامپ بزرگ و زیبا در بالاسر میز ناهارخوری، می تواند قسمت غذاخوری درون اشپزخانه را از محل کار جدا کند. محدوده ای از المان های قدیمی، اشکال صنعتی خوش رنگ، یا ترکیب رنگی مس بر روی سرامیک با رنگ های شفاف، در طراحی نورپردازی بسیار کاربردی هستند. لامپ های آویز می تواند حس صمیمیت را منتقل کند یا این که از این لامپ ها برای جزیره آشپزخانه استفاده می کنند تا بتوان منبع رنگی زیبایی را بر روی آن فراهم کرد و تمرکز را از روی کابینت برداریم. البته در طراحی نورپردازی آشپزخانه، می توان این لامپ ها را برای داشتن نور متغیر تنظیم کرد تا هر وقت لازم بود، بر روی محیط کار نور زیاد داده و در هنگام غذا خوردن نور ملایم را بر روی میز فراهم کند.

تنظیم نور آشپزخانه

تنظیم نور آشپزخانه

۲٫ تنظیم نور درون آشپزخانه


با منابع مختلف نور در طراحی نورپردازی آشپزخانه با کاربردهای مختلف، می توان نورپردازی آشپزخانه را منطقی تر پیش برده و آن را منعطف تر و نه تنها با یک سوییچ خاموش و روشن، کنترل کنید. در این موارد بهتر است که هرکدام از لامپ ها به صورت جداگانه کنترل کنید تا با آن ها حس و حال مختلفی را درون آشپزخانه خود ایجاد کنید. برای ایجاد نورپردازی برای دادن حسی آرامش بخش، بهتر است از لامپ های دیواری استفاه کنید که نورپردازی نرمی را در پس زمینه ایجاد کنند. برای سقف های بلند، لامپ های بالای انواع کابینت می تواند نور کلی آشپزخانه را بیشتر کرده در حالی که می تواند نیاز به لامپ های پایینی را کمتر کند.

لامپ LED برای تنظیم نور آشپزخانه

لامپ LED برای تنظیم نور آشپزخانه

۳٫ نورپردازی با LED


LED از نوع لامپ هایی است که امروزه در طراحی نورپردازی آشپزخانه های مدرن، اهمیت فراوانی پیدا کرده است. گرمای پایین این نوع لامپ ها هنگام انتشار نور هم، انرژی کمتری را نیاز دارد و برای محل هایی کاربرد دارد که به نگهداری کمتری نیاز دارد یا اینکه به سادگی نمی توان لامپ های دیگر را عوض کرد. LED ها برای نصب نسبت به فلورسانت ها کوچکتر و ساده تر هستند و همچنین به زمان برای گرم شدن و نوردادن بیشتر نیاز ندارند. LED ها نمونه لامپ هایی هستند که در آینده اهمیت خود را پیدا می کنند.

نورپردازی کاربردی زیر کابینت های آشپزخانه

نورپردازی کاربردی زیر کابینت های آشپزخانه

۴٫ نورپردازی کاربردی


لامپ های کوچک زیر کابینت ها در بالای سینک و محل های کاری به شما نور کافی برای کار کردن را می دهد، اما در این نوع باید آن ها را در لبه ی جلویی کابینت قرار دهید. در غیر این صورت، فقط به بخشی از محل کار، نور خواهد رسید. لامپ های LED یا فلورسانت، به اندازه کافی ظریف هستند که در پشت کابینت ها قرار بگیرند.

ارتفاع مناسب لامپ برای تنظیم نور آشپزخانه

ارتفاع مناسب لامپ برای تنظیم نور آشپزخانه

۵٫ ارتفاع لامپ در نورپردازی آشپزخانه


بهترین ارتفاع لامپ ها در طراحی نورپردازی آشپزخانه به دو فاکتور قد آدم هایی که درون آن خانه زندگی می کنند و همچنین ارتفاع دیوارهای خانه بستگی دارد. لامپ های روی دیوار می تواند برای آشپزخانه های کوچک کاربردی باشد، مخصوصاً آشپزخانه ای که نور طبیعی کمتری دارند. لامپ هایی ساخته شده از استیل ضدزنگ، ظاهری مدرن را به خانه می دهد.

گروه کابینت سازی تو در تو، به پاس حمایت از همشهریان عزیز با علم بر طراحی داخلی و ساخت کمد دیواری در اصفهان به صورت حرفه ای آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان می باشد، ما بر آنیم تا جدیدترین طرح‌های  روز دنیا در ساخت کمد دیواری و کابینت های گلاس در اصفهان را برای شما عزیزان فراهم کنیم و با انتخاب بهترین متریال روز ایران و بهترین استادکاران در این زمینه قیمت کابینت در اصفهان را برای شما عزیزان مقرون به صرفه کنیم  و کیفیتی تضینی را ارائه دهیم… جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۴۱۳۱۹۵۱  تماس حاصل فرمایید.

استفاده از رنگ های مورد علاقه در نورپردازی آشپزخانه

استفاده از رنگ های مورد علاقه در نورپردازی آشپزخانه

۶٫ رنگ مورد علاقه


از مدت ها قبل رنگ های گرم یا رنگ هایی که ظاهری صنعتی دارند، مابین مردم اهمیت زیادی داشته اند اما این روزها، ما رنگ هایی مانند قرمز، زرد و سبز را در طراحی نورپردازی آشپزخانه می بینیم که انتخاب آن ها بیشتر به سلیقه صاحبخانه برمیگردد. این روزها، مشتریان به دنبال اضافه کردن رنگ به طراحی دکور خانه خود هستند و باید توجه کرد که این رنگ ها با طراحی کلی خانه و اشپزخانه هماهنگ باشند. لامپ هایی با جنس شیشه های رنگ شده یا چینی می تواند در نوع آشپزخانه های کلاسیک نیز کاربرد داشته باشند و آویزهای فلزی برای آشپزخانه های بیشتر مدرن، اما با رنگ های مختلف، زیبایی را به خانه می اورد.

تاثیر نورپردازی آشپزخانه در بزرگ نمایی فضا

تاثیر نورپردازی آشپزخانه در بزرگ نمایی فضا

۷٫ میزان فضای آشپزخانه


اگر آشپزخانه تنها یک نور مرکزی داشته باشد، این امکان وجود دارد که شما درون اشپزخانه در حال کار باشید ولی نور در پشت سر شما باشد. در این صورت سقفی با رنگ سفید و دیوارهایی که قسمت بالای آن ها با رنگ های روشن رنگ شده باشند، می تواند سیستم نورپردازی آشپزخانه را کاربردی تر کند چون نور را منعکس کرده و آن را به مساوات تقسیم کرده به قسمت های مختلف فضای آشپزخانه پخش می کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس