۹ اشتباهی که نباید در طراحی داخلی آشپزخانه خود مرتکب شوید

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

بسیاری از فعالیت های روزانه معمولاً درون آشپزخانه صورت می گیرند، حتی بسیاری از تفریحات و مهمانی های این روزهای ما در آشپزخانه رخ می دهند و همین باعث می شود که ما به دنبال این باشیم که طراحی داخلی آشپزخانه هم کاربردی و هم زیبا باشد. در این مقاله به ۹ اشتباهی که معمولاً در طراحی داخلی آشپزخانه رخ می دهد، می پردازیم.

طراحی داخلی آشپزخانه زیبا

طراحی داخلی آشپزخانه زیبا

۱٫ مثلث آشپزخانه را بلوکه نکنید


متخصصین، سینک، اجاق گاز و یخچال را به عنوان مثلث آشپزخانه می نامند. محلی که بیشترین فعالیت ها در آن رخ می دهد و نیاز هست که به بهترین نحو طراحی شوند که دسترسی به آن ها سخت باشد. از بین این سه مورد در طراحی داخلی آشپزخانه، سینک محلی است که بیشترین فعالیت ها در آن رخ می دهد و باید در محلی قرار بگیرد که به راحتی به اجاق گاز، یخچال و فریزر و کانتر دسترسی داشته باشد.

مشخصا، سینک شما باید نزدیک راه فاضلاب درون آشپزخانه باشد. به همین دلیل گاهی اوقات، سینک در جای نامناسبی در آشپزخانه قرار می گیرد، چون محل لوله ها در طراحی داخلی آشپزخانه در نظر گرفته نشده است. در این وضعیت بهترین راه این است که با یک لوله کش تماس گرفته و ورودی فاضلاب را تغییر داده تا بهترین محل را برای سینک داشته باشید.

بدون توجه به این که شکل طراحی داخلی آشپزخانه شما به چه صورت است، فاصله ی بین این مثلث؛ نباید کمتر از ۱۰ فیت(۳٫۴۸ متر) و یا بیشتر از ۲۵ فیت(۷٫۶۲ متر) باشد. اگر این فاصله کم باشد، افراد درون آشپزخانه به همدیگر برخورد داشته و حتی در این منطقه گیر می کنند و اگر بیش از اندازه بزرگ باشد، آماده کردن غذا در این آشپزخانه سخت خواهد بود.

گروه کابینت سازی تو در تو، به پاس حمایت از همشهریان عزیز با علم بر طراحی داخلی و ساخت کمد دیواری در اصفهان به صورت حرفه ای آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان می باشد، ما بر آنیم تا جدیدترین طرح‌های  روز دنیا در ساخت کمد دیواری و کابینت های گلاس در اصفهان را برای شما عزیزان فراهم کنیم و با انتخاب بهترین متریال روز ایران و بهترین استادکاران در این زمینه قیمت کابینت در اصفهان را برای شما عزیزان مقرون به صرفه کنیم  و کیفیتی تضینی را ارائه دهیم… جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۴۱۳۱۹۵۱  تماس حاصل فرمایید.

استفاده مناسب از فضا در آشپزخانه

استفاده مناسب از فضا در آشپزخانه

۲٫ استفاده نکردن از فضا


آشپزخانه قاعدتا، وسایل زیادی را در خود جای می دهد. گاهی وسایل درون آشپزخانه مانند میکسر ها و غذاسازها، در کنار هم به صورت نامناسبی قرار می گیرند. بهترین راه این هست که آن ها را به گونه ای درون کابینت ها جای دهید که نه تنها ظاهر آشپزخانه را بهم بزند بلکه در دسترس هم باشند.

تقریبا تمام آشپزخانه ها، مناطقی دارند که بدون استفاده مانده اند، ولی استفاده ی صحیح از فضا در طراحی داخلی آشپزخانه می تواند تعداد این فضاها را کاهش دهد.

اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ نیست، با اضافه کردن کابینت های بالایی، می توانید فضای کافی برای وسایل خود فراهم کنید. می توانید آن ها را با نورهای زیبای داخلی و یا گلدان دکور کنید. همیشه یک کابینت را بالاسر یخچال خود نصب کنید، و وسایل آشپزخانه که همیشه استفاده نمی کنید و یا این که به صورت فصلی از آن ها بهره می برید، در آن قرار دهید. در انتها می توانید قفسه هایی را در قسمت انتهایی کابینت خود قرار دهید تا فضای هدر رفته در آن را پر کنید.

فضای نامناسب کانتر در طراحی داخلی آشپزخانه

فضای نامناسب کانتر در طراحی داخلی آشپزخانه

۳٫ فضای کانتر نامناسب


یکی از بیشترین نقدها در مورد طراحی داخلی آشپزخانه کمبود فضای کانتر هست. تمام کارهایی را که می توانید بر روی کانتر آشپزخانه انجام دهید را در نظر بگیرید و در کنار آن به زیبایی آن نیز توجه داشته باشید، چون این کانتر تا مدت ها برای شما درون آشپزخانه باقی می ماند. بهتر است تا آنجا که می شود از تمام فضای افقی درون آشپزخانه خود بهره ببرید. این کار را می توان با جزیره های میانی آشپزخانه و یا میزهای صبحانه ال مانند انجام داد.

نورپردازی نامناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

نورپردازی نامناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

۴٫ نورپردازی بد


آشپزخانه تنها اتاقی است که شما نباید آن را با یک نورپردازی بد همراه کنید. تا نه تنها در طراحی داخلی آشپزخانه مشکلی ایجاد نکند، بلکه امنیت و سلامت اعضای خانواده را نیز به خطر نیاندازد(به زمانی که با چاقوهای تیز کار می کنید و یا سبزیجات سرخ می کنید، فکر کنید)، همچنین این نورپردازی می تواند اتمسفر خانه را نیز تغییر دهد. هر اتاق نیاز به سه نوع نورپردازی دارد: نورپردازی کلی، نورپردازی جزئی و نورپردازی های دکوری.

کادر گروه کابینت سازی تو در تو، در طراحی داخلی آشپزخانه خود به تمام نقاط مربوط به آشپزخانه شما توجه کرده و در مراحل ساخت کابینت برای هر قسمت نورپردازی مناسب آن را انجام خواهد داد. به ویژه به نورپردازی های مستقیم بر روی قسمت هایی که بیشتر با آن ها کار دارید در زمان نصب کابینت توجه دارد.

می توان از لوسترهای کوچک برای زیبایی دادن به آشپزخانه خود استفاده کنید. مخصوصا لوسترهای کوچک و فانتزی بالای میز صبحانه و جزیره به آن جذابیت خاصی می دهد و برای کانترهای زیر کابینت هم لامپ های کوچک قرار داده که محیط کاری شما را پوشش بدهند و نور لازم را برای شما فراهم کنند.

سیستم تهویه مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

سیستم تهویه مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

نبود هواگیر مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

نبود هواکش مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

۵٫ نبود هواگیر و بوگیر مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه


حتی زیباترین طراحی داخلی آشپزخانه نیز با بوی بد جلوه خود را از دست خواهد داد. اگر تا به حال به خانه کسی مهمان شده باشید و هنوز بوی ماهی شام دیشب را درون آشپزخانه حس کرده باشید، درک خواهید کرد که چرا بوگیر و هواکش مناسب اهمیت بالایی دارد.

گران قیمت ترین هود ها فقط می توانند هوای کثیف را درون فضا چرخ دهند ولی یک هواگیر مناسب، می تواند هوای درونی خانه شما را بهبود بخشد و آشپزخانه را تمیز تر نشان دهد. همچنین می تواند عمر وسایل شما را بالاتر ببرد. این وسیله می تواند یک سرمایه گذاری در طراحی داخلی آشپزخانه به حساب بیاید.

انتخاب جزیره اشتباه برای آشپزخانه

انتخاب جزیره اشتباه برای آشپزخانه

۶٫ انتخاب یک جزیره اشتباه برای آشپزخانه


وقتی زمان به انتخاب یک جزیره برای آشپزخانه می شود، شما به یاد فضای بهتری برای ذخیره وسایل خود و محلی مناسب برای تهیه غذا و سرو آن می افتید. اما یک جزیره نامناسب می تواند فضای زیادی را با انتخاب محلی مناسب، درون اشپزخانه هدر دهد.

جزیره باید حداقل طول ۴ فیت(۱٫۲۱۹۲ متر) و ارتفاع ۲ فیت(۰٫۶۰۹۶ متر) داشته باشد ولی فضای کافی را به مثلث آشپزخانه شما بدهد تا بتوانید به راحتی دور آن قدم بزنید و به کارهای خود برسید. اگر آشپزخانه شما به پهنای ۸ فیت(۲٫۴۳۸۴ متر) و طول ۱۲ فیت(۳٫۶۵۷۶ متر) دارد، اصلا نباید جزیره را در نظر بگیرید.

توجه به چرخه آشغال ها در طراحی داخلی آشپزخانه

توجه به چرخه آشغال ها در طراحی داخلی آشپزخانه

۷٫ نادیده گرفتن چرخه آشغال ها


با به وجود آمدن فرهنگ بازیافت در خانه ها، محل قراردهی آشغال ها دیگر از یک سطل کثیف زیر کابینت سینک، فراتر رفته است. با یک طراحی داخلی آشپزخانه مناسب می توانید آشغال های خود را به خوبی مدیریت کنید.

بیش از حد اهمیت دادن به طراحی داخلی آشپزخانه به روز

بیش از حد اهمیت دادن به طراحی داخلی آشپزخانه به روز

۸٫ خیلی رو به ترند روز باشید.


هرچند یک اشتباه به حساب نمی آید، ولی پیروی از آخرین ترند ها و استفاده از بالاترین تکنولوژی ها، می تواند شما را به اهداف خود از آشپزخانه نرساند. رنگ های ترند شده و طراحی داخلی آشپزخانه به روز، تنها برای مدت کوتاهی جوابگو خواهد بود و نمی توانید برای مدت زیادی بر روی آن ها سرمایه گذاری کنید.

استفاده از کابینت ساز خوب و متخصص

استفاده از کابینت ساز خوب و متخصص

۹٫ بهره نبردن از متخصصین


این که بخواهید در هزینه کابینت و دیگر مخارج طراحی داخلی آشپزخانه صرفه جویی کنید و در عین حال، طراحی داخلی آشپزخانه مناسبی داشته باشید، یک اشتباه است چون هم پول، زمان و هم انرژی را هدر خواهید داد. استفاده از یک کابینت ساز خوب و متخصص در این زمینه می تواند بسیار مشکل گشا باشد.

طراحان و متخصصین کابینت سازی تو در تو، آخرین ایده ها و اطلاعات را در زمینه طراحی داخلی آشپزخانه دارند، می توانند به شما کمک کرده نیازهای خود را بشناسید، و آن ها را به یک طرح حرفه ای تبدیل کنند که با بودجه و سلیقه شما در طراحی کابینت برای آشپزخانه نیز هماهنگی داشته باشند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس