طراحی داخلی کمد دیواری زیبا و کاربردی

طراحی داخلی کمد دیواری

طراحی داخلی کمد دیواری

اندازه و معماری یک اتاق خواب می تواند در طراحی داخلی کمد دیواری آن موثر باشد. نکته دیگری که شرایط را سخت می کند، این است که نمی توان این کمد را درون اتاق خواب جابجا کرد. در این مقاله، به راهنمایی شما درباره ی طراحی داخل کمد دیواری ایده آل می پردازیم تا خواسته شما برای داشتن یک کمد کاربردی و در عین حال زیبا را برآورده کند. طراحی کمد دیواری در اتاق خواب، فوکوس بیشتری در مورد ظاهر کمد دیواری داشت، اما این مقاله درباره ی طراحی داخلی کمد دیواری می پردازد.

گروه کابینت سازی تو در تو، به عنوان بهترین کابینت ساز در اصفهان در کنار طراحی کابینت و ساخت کابینت این توانایی را دارد که شما را در طراحی داخلی کمد دیواری و ساخت کمد دیواری در اصفهان همراهی کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری در اصفهان

اندازه کمد دیواری


اندازه کمد دیواری در ساخت آن نقش زیادی دارد. نمی توان فقط به بزرگ بودن آن فکر کرد، چون می تواند فضا را برای دیگر ملزومات اتاق خواب مانند رختخواب و مبلمان تنگ کند. با خارج کردن دیگر وسایلی که جز موارد ضروری درون اتاق نیست، می توان کمد را براساس ظاهر داخلی آن، طراحی کرد. در عین حال باید توجه کنید که، یک کمد دیواری که به خوبی طراحی شده باشد می تواند به حفظ معماری اتاق کمک کرده و همینطور در هزینه ها صرفه جویی کند.

چگونه فضای داخلی کمد دیواری را طراحی کنیم؟


یکی از مناسب ترین راه ها برای طراحی فضای داخلی کمد دیواری، انتخاب نوع مرتب سازی لباس ها در آن است. آیا می خواهید آن ها را آویزان کنید یا این که تا کرده و روی قفسه ها قرار دهید. تصمیم گیری در این زمینه بهتر است که براساس اندازه ی پهنای لباس ها باشد و یا ارتفاع آن ها زمانی که روی هم قرار می گیرند. پس می توان در طراحی داخلی کمد دیواری، لباس هایی که هم اندازه هستند را روی هم قرار دهید و این اندازه ها را بدست آورید و اندازه قفسه ها را با این اندازه ها، هماهنگ کنید.

در طراحی داخلی کمد دیواری توجه داشته باشید که بهتر است بین چند قفسه و یا آویزها فضایی را برای جای دادن وسایل دیگر، در نظر بگیرید. همیشه در اتاق خواب وسایل کوچکتری وجود دارد، که باید درون کمد دیواری پنهان شوند و شما می توانید آن ها را درون کشوهای کوچکتر درون کمد قرار داد.

طراحی کاربردی کمد دیواری

طراحی کاربردی کمد دیواری

 

چگونه طراحی داخلی کمد دیواری کاربردی داشته باشیم؟


در طراحی داخلی کمد دیواری، ارگونومی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. ارگونومی به محل قرار گیری آویزها و قفسه ها برمی گردد، خیلی بالا قرار دادن آویزها و یا قفسه های بالایی باعث می شود خود را بالا بکشید و یا نیاز به چهارپایه داشته باشید و یا اگر خیلی پایین باشد ممکن است موقع آویز کردن لباس ها، لباس را چروک کند.

لباس های فصل های دیگر را می توانید در بالای کمد و یا کشوهایی بالایی کمد قرار دهید و برای آن پله یا چهارپایه ای را در نظر بگیرید که در موقع نیاز به آن مراجعه کنید. پس بهتر است که هنگام طراحی داخلی کمد دیواری، محل آویز و قفسه ها را به گونه ای طراحی کنید که کسی خود را بالا نکشیده و یا خم نکند. نکته دیگر این است که عمق کشوها و قفسه ها را به گونه ای طراحی کرد که لازم نباشد، وسایل درون آن ها را جابجا کرده تا به قسمت انتهایی کشو یا قفسه دسترسی پیدا کرد. بهترین محل برای قرار دادن کفش ها درون کابینت ها و کشوهای زیرین درون کمد است.

طراحی کمد دیواری کوچک

طراحی کمد دیواری کوچک

طراحی کمد دیواری کوچک


برای طراحی کمد دیواری در اتاق های کوچک، باید تا جایی که امکان دارد قسمت های اضافی را حذف کرد. مانند بعضی از کشوها و قفسه ها برای قرار دادن وسایل اضافی. با حذف کردن کشوها، می توانید فضای خالی بیشتری را برای کمد ایجاد کنید و در هزینه های خود برای ساخت کمد دیواری صرفه جویی کنید.

هرچند کشوها می توانند وسایل اضافی و لباس های کوچکتر را درون خود قرار دهند، اما با حذف آن ها از طراحی داخلی کمد دیواری، می توان آن ها را به کشوهای زیر تخت خواب و یا کشوی میز کناری آن منتقل کرد. لباس های فصل قبل و یا کفش ها را نیز می تواند درون باکس هایی در زیر تختخواب قرار داد تا جای بیشتری را در کمد خود خالی کنید.

نظم و جا دار بودن کمد دیواری

جای دادن موارد ریز ضروری درون کمد دیواری


با شخصی سازی طراحی داخلی کمد دیواری، می توان بهترین استفاده را از فضای درون کمد برد. استفاده از میله های کراوات و یا کیسه های آویز برای جا دادن لباس های کوچک مانند جوراب ها و لباس زیر، از این جمله شخصی سازی ها هستند که می تواند دسترسی را نیز ساده تر و راحت تر کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4٫79 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس