قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

طراحی داخلی کمد دیواری زیبا و کاربردی

طراحی داخلی کمد دیواری

طراحی داخلی کمد دیواری

مهم نیست که اتاق خواب شما چقدر بزرگ و یا کوچک است، ولی آنچه که شما بیش از همه نیاز دارید، اتاق و کمد دیواری هست. طراحی کمد دیواری می تواند یک کار سخت و پیچیده باشد، چون فضای آن ثابت است و نمی توان جای آن را تغییر داد، برعکس رختخواب. در اینجا راهنمایی کاملی درباره ی طراحی یک کمد دیواری ایده آل آمده است که می تواند نیازهای شما را برای داشتن یک المان کاربردی و در عین حال، زیبا را برطرف کند. در مقاله ی طراحی کمد دیواری در اتاق خواب، ما درباره ی ظاهر کمد دیواری در طراحی اتاق صحبت کردیم ولی در این مقاله به درون کمد دیواری برای طراحی داخلی کمد دیواری زیبا و کاربردی می پردازیم.

گروه کابینت سازی تو در تو، به عنوان بهترین کابینت ساز در اصفهان در کنار طراحی کابینت و ساخت کابینت این توانایی را دارد که شما را در طراحی داخلی کمد دیواری و طراحی کمد دیواری در اتاق خواب همراهی کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

ساخت کمد دیواری

ساخت کمد دیواری

چگونه برای اندازه ی کمد دیواری تصمیم بگیریم؟


هرچند که ساخت یک کمد دیواری بسیار بزرگ که می تواند تمام نیازهای شما را تا دهه بعد در خود جای دهد، بسیار وسوسه انگیز به نظر برسد، اما ضروری است، فراموش نکنید که هرچقدر کمد دیواری بزرگ تر باشد، فضای کمتری در اتاق خواب برای مبلمان و دیگر وسایل مورد نیازتان، خواهید داشت. این نکته زمانی بسیار به چشم می آید که اتاق کوچک باشد، که تمام دیواره را پوشش داده و اتاق را کوچکتر و شلوغ تر نشان می دهد. ابتدا تصمیم بگیرید که چه مبلمانی را می خواهید درون اتاق خواب خود قرار دهید، تخت خواب، میز، میزهای کناری تخت، صندلی ها، تا بتوانید ایده ای درباره ی مقدار فضای درون اتاق برای طراحی داخلی کمد دیواری خود داشته باشید. همچنین یک کمد کوچک می تواند در هزینه ها نیز صرفه جویی کند.

چگونه فضای داخلی کمد دیواری را طراحی کنیم؟


یکی از رمزهای مرتب سازی یک کمد در نوع مرتب سازی لباس ها با انتخاب نوع یکسان و یا براساس اندازه آن هاست. بهترین راه این هست که هرچه دارید را منظم کرده تا اندازه و پهنای تمام آن ها را بدست آورده و ببینید که تازدن آن ها بهتر است یا آویزان کردن آن ها. بعد از آن، لباس هایی با سایز یکسان را جمع کرده تا اندازه قفسه ها برای آن ها مشخص شود. در طراحی داخلی کمد دیواری، فضای بین دو جا آویز یا قفسه ها را خالی گذاشته تا وسایل اضافی را در آن ها قرار دهید.

طراحی کاربردی کمد دیواری

طراحی کاربردی کمد دیواری

چگونه طراحی داخلی کمد دیواری کاربردی داشته باشیم؟


زمان طراحی داخلی کمد دیواری، ارگونومی را فراموش نکنید. قفسه ها و آویزها، باید به راحتی در دسترس باشند بدون این که آنها را بسیار بالا قرار داد و خطر صدمه دیدن را به کمد دیواری اضافه کرد. هرچند استفاده از یک پله و یا چهارچوب، برای رسیدن به انبار فصلی هر چند ماه یک بار، قابل قبول است، اما هیچ کس نمی خواهد از آن ها هر روز برای برداشتن لباس های خود استفاده کند.

بنابراین، وقتی طراحی داخلی کمد دیواری را انجام می دهید، به گونه ای آن را انجام دهید که کسی نخواهد خود را بالا کشیده و یا این که خم شود. قفسه ها و کشوها را بگونه ای عمیق طراحی نکنید که مجبور باشید وسایل جلوی آن ها را جابجا کنید تا آنچه در عقب هست را بیابید.
زمانی که کمدی برای کفش ها طراحی می کنید، بهتر است که کشوهایی خاص و سفارشی طراحی کنید. بهتر است آن ها را درون کمد و در کابینت های زیری قرار دهید.

طراحی کمد دیواری کوچک

طراحی کمد دیواری کوچک

چگونه یک کمد دیواری کوچک را طراحی کنید؟


برای طراحی داخلی کمد دیواری کوچک، شما نیاز دارید تا بعضی از ویژگی ها را حذف کرده و از بخش های مهم تر بهره ببرید. یکی از ساده ترین راه ها برای مرتب سازی این است که کشوها را حذف کنید. این کار نه تنها فضای داخل کمد را برای قفسه ها خالی می کند، بلکه هزینه اجرای کمد دیواری را نیز کاهش می دهد.

معمولاً، افراد از کشو ها برای جا دادن لباس های کوچک و یا تعلقات دیگر استفاده می کنند، اما قطعات جایگزین دیگری مانند کشوهای میز درون اتاق خواب نیز می توانند این وسایل را در خود نگه دارند. همچنین، باکس و یا کشوهای کوچک زیر تخت خواب نیز می توانند برای نگه داری کفش ها، لباس زمستانه و غیره نیز استفاده شوند، و کمی از فضای کمد را برای شما خالی کنند.

نظم و جا دار بودن کمد دیواری

بهترین راه برای جای دادن تعلقات و موارد ریز ضروری درون کمد دیواری


شخصی سازی کردن در طراحی داخلی کمد دیواری، یکی از راه های بهره بردن از کمد دیواری اتاق خواب، به موثرترین نحو ممکن است. درحالی که، جای دادن لباس ها و کفش ها، می توانند پیچیده باشند، اما منظم سازی متعلقات، می تواند یک چالش دقیق باشد. هرچند، با تشکر از راه حل های ذخیره کردن راحت این روزه، مانند میله های کراوات و کیسه های آویز، مرتب کردن بقیه متعلقات، بسیار ساده تر و قابل دسترس تر است.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس