قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

انواع سقف کاذب و محل استفاده از آن ها

انواع سقف کاذب

انواع سقف کاذب

هر فضا و ظاهر خاصی، نیاز به سقف کاذب نوع خود را دارد. ما در این مقاله به انواع سقف کاذب و موادی که در آن ها به کار رفته است پرداخته و محلی که مورد استفاده قرار می گیرند را نیز بررسی می کنیم.

در گذشته های بسیار دور همیشه آنچه که در ظاهر خانه اهمیت داشت، دیواره ها و کف بود که حواس مخاطب را از سقف پرت می کرد، کف همیشه با سنگ های مرمر زیبا و یا فرش های رنگارنگ ایرانی همراه بود و دیوارها با کاغذ دیواری های گلدار و زیبا نقش گرفته بود، هر چند حاشیه ها منبت کاری شده در ایران قدیم وجود داشت، ولی جز در خانه ی اعیان، سقف ها طرحی را به همراه نداشتند. با عمومی شدن قرنیس ها و گچ کاری های سقف که با طراحی و نقاشی های سقفی همراه بود، طراحی سقف به آرامی اما به صورت مشخصی تغییر کرد.

امروزه سقف های کاذب، دید طراحان را فراتر از یک رنگ سفید ساده برده است و در واقع طراحی سقف کاذب یک نقطه کانونی در خانه ایجاد کرده است. انواع سقف کاذب کمک می کند تا سقف کاذبی زیبا و متفاوت را برای محل های مختلف فراهم کرد که در اینجا به لیستی از انواع سقف کاذب خواهیم پرداخت.

انواع سقف کاذب


 

گروه کابینت سازی تو در تو، در کنار اجرا و طراحی کابینت در اصفهان، توانایی در دست گرفتن پروژه های سقف کاذب شما را نیز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سقف کاذب و نوع طراحی آن ها، با ما تماس بگیرید.

 سقف کاذب ساخته شده از گچ

سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی

هیدرات سولفات کلسیم، گچ یکی از انتخاب های اصلی برای ساخت سقف کاذب است چون هم وزن سبکی داشته، در مقابل آتش مقاوم و ضد صدا و هزینه کمتری دارد. با یک چهارچوب آهنی برای پشتیبانی، یک متخصص می تواند این بورد مربعی را در هر الگویی برای پنهان کردن لامپ ها، و کابل های الکتریکی و لوله های آب نصب کند. برای اینکه ظاهر این بورد زیباتر شود، آن را رنگ کرده و یا با استفاده از لمینت، یا کاغذ دیواری تزئین کرده تا بر روی طراحی های داخلی اتاق نیز تاثیر نگذارد و با آن هماهنگ باشد.

بهترین مکان برای این نوع از انواع سقف کاذب، طراحی داخلی سقف کاذب اتاق خواب، سالن و آشپزخانه است.

گچ پاریس یا POP

سقف کاذب گچ پاریس یا POP

سقف کاذب گچ پاریس یا POP

می توان گفت از انواع سقف کاذب، POP است که گوی سبقت را از مابقی ربوده است. این نوع یک ظاهری ملیح را به سقف داده و می توان آن را برای هر نوع طراحی جدید و نوآورانه دکوراسیون به کار برد. این نوع سقف کاذب، برای خانه های مدرن که از لامپ های خلیجی برای نورافشانی خانه استفاده می کنند، بهترین انتخاب است. با استفاده از آن در کنار نوع دیگری از انواع سقف کاذب مانند چوب یا شیشه، ظاهری نامتقارن و معاصر را به خانه می دهد.
این نوع از طراحی برای طراحی سقف کاذب سالن و اتاق خواب مناسب است.

سقف کاذب از جنس فیبر

سقف کاذب فیبری

سقف کاذب فیبری

این نوع از انواع سقف کاذب در اتاق های بزرگ و درون اداره ها، یکی از بیشترین در خواست ها را از طرف مالکان دارد. نصب کردن آن ها بسیار آسان است و معمولاً هزینه کمی را نیز در بر می گیرد. آن ها معمولاً در اندازه ها و اشکال مختلفی در کارخانه ساخته می شوند.

بهترین مکان برای استفاده از آن ها، اداره جات و نمایشگاه ها هستند.

سقف کاذب PVC (پی وی سی)

در انتها، سقف های کاذب PVC بسیار محکم و با دوام هستند. با این که بهترین انتخاب مابین انواع سقف کاذب، PVC نیست ولی این نوع برای مدت زمان زیادی دوام می آورند و نگهداری کمتری نیاز دارند. هرچند هزینه بیشتری را می برند ولی می توان برای گزینه های مختلفی استفاده شوند.

سقف کاذب فلزی

سقف کاذب فلزی

سقف کاذب فلزی

گرچه آهن گالوانیزه شده و آلومینیوم، ظاهری صنعتی دارند، ولی اگر پالیش شوند و برای سقف کاذب استفاده شوند، می توانند یک تصویر زیبایی بصری ایجاد کنند. لازم به گفتن نیست، سقف های فلزی، استحکام بیشتری داشته، نصب آن ها آسان و هزینه نصب کمتری می برند.

بهترین مکان ها برای این نوع از انواع سقف کاذب مدارس، بیمارستان و کارخانه های صنعتی هستند.

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب درون خانه باید طراحی داخلی خود را منعکس کنند. بعضی از خانه ها، می خواهند که طراحی داخلی خانه شان، زیبایی طبیعی وآرامش بیرونی را از دیوارها و سقف به درون خانه منتقل کنند. زمانی که سقف ساخته از بیم های چوبی مشبک باشد و ظاهری گرم و روستایی را به خانه بدهد، می تواند به صاحبخانه این شانس را بدهد که به این آرزوی خود برسد.

یک متخصص می تواند از پنل های چوبی برای خلق الگوهای متفاوت بهره ببرد تا ظاهری مدرن را به خانه بدهد.  واضح است که بهترین انتخاب برای این نوع از انواع سقف کاذب، سالن خانه می باشد.

سقف کاذب با گچ گیپتون

سقف کاذب با گچ گیپتون

سقف کاذب با گچ گیپتون

برای یک محیط کاری، استفاده از گچ گیپتون، برای داشتن یک محیط آکوستیک خوب و تسویه هوای مناسب بهترین انتخاب از بین انواع سقف کاذب است.

سقف های گیپتون معمولاً گچ پانچ و سوراخ شده هستند که ظاهر رسمی را نیز به محیط داده و نگهداری آن ها نیز راحت تر بوده و طول عمر بیشتری نیز دارند. همان طور که گفته شد، استفاده از این نوع از انواع سقف کاذب برای ادارات بهترین انتخاب هستند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس