ایده هایی برای طراحی دکورغذاخوری

طراحی دکورغذاخوری

طراحی دکورغذاخوری

در کنار مابقی اتاق های خانه، ناهارخوری یکی از مکان هایی است که حس خاصی را منتقل می کند، پس بهتر است به طراحی دکور غذاخوری توجه کرد. هرچند خیلی از صاحبان خانه، هر روز از آن استفاده نمی کنند و اکثرا زمانی که مهمان مخصوصی دارند و یا در مواقع شادی در این مکان کنار هم جمع می شوند و اوقات را سر می کنند. از آنجا که اتاق غذاخوری، خاطرات خاصی را برای شما به یادگار می گذارد، در نتیجه این حق را باید داشته باشند که طراحی ویژه ای برای آن داشته باشند. خوشبختانه، ما در این مقاله، ایده هایی برای طراحی دکورغذاخوری ا داریم که بتوانید بهترین نتیجه را از مکان مد نظر بدست آورید.

طراحی فضایی از خانه برای غذاخوری


این که بخواهید مکانی را برای جشن های خود طراحی کنید و در عین حال، آن را برای زندگی روزانه نیز کاربردی نگه دارید، زیاد آسان نخواهد بود. بهرحال، همه ما می دانیم که طراحی دکور غذاخوری به عنوان یک مکان تنها برای اینکه هر ازگاهی از آن استفاده کنید، منطقی نیست.

طراحی مکانی برای غذاخوری در خانه

طراحی مکانی برای غذاخوری در خانه

نکته این است که بتوانید بین شیک بودن، زیبایی و راحتی تعادلی ایجاد کنید. در اینجا چند نمونه از این طراحی دکور غذاخوری را خواهید دید که به شما در این کار کمک خواهد کرد.

گروه کابینت سازی تو در تو با داشتن متخصصین در زمینه طراحی دکوراسیون و طراحی کابینت آشپزخانه، می تواند به شما کمک کرده تا بهترین طراحی را برای تمام اتاق های خانه و ساخت کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید.

ایده های طراحی دکور غذاخوری


کف را با فرش بپوشانید.

برای این که میزناهارخوری را به عنوان مرکز کانونی اتاق غذاخوری انتخاب کنید، وجود تنها یک میز شاید کافی نباشد، برای همین قرار دادن یک فرش می تواند رنگ و بافت را به فضا منتقل کند. اما در طراحی دکور غذاخوری باید توجه کنید حداقل این فرش حدود ۷۰ سانتی متر پهن تر از میز در هر طرف باشد، تا بدین ترتیب صندلی ها به راحتی جابجا شوند و از کناره های فرش بیرون رود.

فرش کف غذاخوری

فرش کف غذاخوری

علاوه بر تمام این موارد، استفاده از فرش در طراحی دکور غذاخوری، می تواند فضای گرم و راحتی را ایجاد کند. مخصوصاً اگر کف خانه شما چوبی باشد. همچنین برای مهمان های شما نیز فضای راحتی را ایجاد می کند. ناگفته نماند که می تواند کف را از زودتر کثیف شدن حفظ کند.

از میزهای طبیعی استفاده کنید.

از آنجا که میز ناهارخوری، مهمترین قطعه در طراحی دکور غذاخوری خانه است، بهتر است آن را به گونه ای انتخاب کنید که برای مدت ها پر از جلوه و زیبایی باقی بماند. به جای انتخاب یک طراحی مدرن، ما استفاده از میزهای طبیعی، که با گذشت زمان همچنان طبیعی و زیبا باقی می مانند را به شما توصیه می کنیم.

طراحی میز غذاخوری به شکل طبیعی

طراحی میز غذاخوری به شکل طبیعی

زمانی که میز غذاخوری خود را انتخاب می کنید، توجه به کیفیت ساخت آن را در الویت قرار دهید. استفاده از مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و شیشه می تواند به شما این امکان را بدهد که مابقی فضا را نیز برای آن طراحی کنید و یا حتی تغییر دهید.

روشن کردن اتاق با نور طبیعی و لامپ

استفاده از دو و یا تعداد بیشتری لامپ نه تنها می تواند فضای بصری زیبایی را روی میز ایجاد کند، بلکه نور را به صورت برابر در کل اتاق پخش می کند که می تواند نوری حتی از یک منبع طبیعی باشد. زمانی که این لامپ ها با نورپردازی ها در گوشه ها نیز همراه شود زیبایی طراحی دکور غذاخوری را چند برابر می کند.

نورپردازی غذاخوری

نورپردازی غذاخوری

زمانی که برای طراحی دکور غذاخوری خود، لامپی می خرید، می توانید دو یا سه لامپ یا لوستری را بگیرید که بتواند در طول میز، به صورت مساوی نور پخش شود. حتی می توانید از نورهایی دراماتیک استفاده کنید که برای مهمانی های رمانتیک یا تمام کردن تکالیف خود مناسب هستند.

گروه کابینت سازی تو در تو، به پاس حمایت از همشهریان عزیز با علم بر طراحی داخلی و ساخت کمد دیواری در اصفهان به صورت حرفه ای آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان می باشد، ما بر آنیم تا جدیدترین طرح‌های  روز دنیا در ساخت کمد دیواری و کابینت های گلاس در اصفهان را برای شما عزیزان فراهم کنیم و با انتخاب بهترین متریال روز ایران و بهترین استادکاران در این زمینه قیمت کابینت در اصفهان را برای شما عزیزان مقرون به صرفه کنیم  و کیفیتی تضینی را ارائه دهیم… جهت مشاوره با شماره ۰۹۱۳۴۱۳۱۹۵۱  تماس حاصل فرمایید.

استفاده از المان های زیبا و برجسته رنگی

اگر تنها این بخش خانه است که می تواند به شما کمک کند تا علاقه خود را به هنر نشان دهید، بهترین مکان اتاق غذاخوری است. یک اثر هنری خلاقانه می تواند، انرژی را به فضای درون مکان منتقل کند. در حالی که بهترین مکان برای این آثار هنری همان اتاق غذاخوری است تا مورد تحسین درخور خود در حین خوردن غذا قرار گیرند.

استفاده از المان های رنگی در غذاخوری

استفاده از المان های رنگی در غذاخوری

جدا از این که شما می خواهید علاقه خود را در طراحی دکور غذاخوری به نمایش بگذارید، اندازه و سایز آن ها نیز اهمیت زیادی دارد تا آن را بر روی دیوار قرار دهید. که می توانید برای ایجاد وزن بصری متعادل بر روی دیوار، از قطعات بزرگ هنری استفاده کنید و یا چند قطعه کوچک در کنار هم برای ایجاد گالری دیواری، بهره ببرید.

استفاده از صندلی های متفاوت و غیر هماهنگ

از گذشته عادت کرده ایم که در طراحی دکوراسیون، تمام المان های درون طراحی حتی در کوچک ترین جزییات با هم هماهنگ باشند. هرچند، این روزها ترند جدیدی برای ترکیب و هماهنگ کردن المان های درون اتاق، مطرح شده است مانند صندلی های در طراحی دکور غذاخوری درون خانه. این نوع طراحی می تواند فضایی دوستانه و آرامش دهنده را به محیط بدهد.

استفاده از صندلی های ناهماهنگ برای غذاخوری

استفاده از صندلی های ناهماهنگ برای غذاخوری

با این حال در طراحی دکور غذاخوری سعی کنید که حداقل یک المان را ثابت نگه دارید، برای مثال اگر صندلی میز غذاخوری شما اشکال متفاوتی دارد، رنگ مشابهی را برای آن ها انتخاب کنید تا در یک گروه قرار گیرند. یا این که می توانید از این مطمئن شوید که از یک متریال مشابه ساخته شده باشند.

صندلی های ناهماهنگ در طراحی غذاخوری

صندلی های ناهماهنگ در طراحی غذاخوری

این که بتوانید فضایی را در طراحی دکور غذاخوری خانه خود ایجاد کنید، که هم برای مهمانی های رسمی مناسب باشد و هم در کارهای روزانه بتوان از آن بهره برد، اهمیت ویژه ای دارد. اما با کمی فکر و طراحی می توان این کار را به راحتی انجام داد. از این ایده های به کار رفته در اینجا می توان برای فضای درون خانه بهره برد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس