قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

نکاتی درباره طراحی کمد دیواری در اتاق خواب

طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب

طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب

وقتی صحبت از کمد دیواری به خصوص برای اتاق خواب می شود، این که تنها به بزرگ و جاگیر بودن آن فکر کنیم، اشتباهی آماتورانه است. بررسی ایده هایی که بتواند در کنار جاگیر بودن کمدها، زیبایی را نیز به اتاق خواب منتقل کند، می تواند به شما در زمینه طراحی کمد دیواری اتاق خواب کمک کند.

هزینه موادی که در ساخت یک کمد جادار و در عین حال زیبا به کار می رود با یک کمد معمولی تغییر چندانی نمی کند. بنابراین، این که مقداری هزینه بیشتر کرده ولی منطقی به نظر می رسد که در عوض در کنار نحوه ی نظم دهی وسایل درون کمد، به طراحی کمد دیواری و ظاهر بیرونی آن نیز توجه کنید. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که نکاتی کاربردی در مورد طراحی کمد دیواری اتاق خواب را آموزش ببینید.

گروه کابینت سازی تو در تو، در کنار طراحی کابینت و اجرای کابینت این توانایی را دارد که شما را در طراحی کمد دیواری و طراحی و اجرای سقف کاذب اتاق خواب همراهی کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید. 

در کنار پنجره ها


طراحی کمد دیواری اطراف پنجره

طراحی کمد دیواری اطراف پنجره

معمولاً در طراحی داخلی، دیواری که پنجره در آن قرار دارد، بدون کاربرد دیگری باقی می ماند. در حالی که می توان از این پنجره به نفع طراحی داخلی آن استفاده کرده و حتی آن را به یک منظره زیبا و عین حال کاربردی تبدیل کرد. با استفاده از طراحی کمد دیواری اتاق خواب در اطراف پنجره، می توان از این دیوارها، کاربرد ثانویه گرفت. این طراحی این فرصت را به شما می دهد که یک محلی زیبا و دلنشین را نیز در کنار پنجره برای زمان مطالعه خود فراهم کنید.

در دیوار جدا کننده


استفاده از کمد دیواری به عنوان دیوار جداکننده

استفاده از کمد دیواری به عنوان دیوار جداکننده

از این وسیله ضروری درون اتاق خواب خود سواستفاده کاربردی دیگری نیز می توانید بکنید. به عنوان مثال، شما می توانید با طراحی کمد دیواری اتاق خواب خود به شکل کاربردی به عنوان جدا کننده ی سرویس بهداشتی درون اتاق خواب با خود اتاق خواب استفاده کنید، یا جدا کننده ای بین اتاق خواب و محل تعویض لباس یا هر مورد دیگری.

جاگذاری تلویزیون و قفسه ها


طراحی کمد دیواری با جایگذاری تلویزیون

طراحی کمد دیواری با جایگذاری تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که امروزه، در اتاق خواب اهمیت فراوانی پیدا کرده، تلویزیون است. می توان از طراحی کمد دیواری اتاق خواب استفاده بهینه کرده تا مدیا را به اتاق آورده و یا با اضافه کردن قفسه های باز، به آن زیبایی را به اتاق اضافه کرد. تنها باید توجه کنید که فضای مورد نیاز برای تلویزیون چقدر است و چه ابعادی برای قفسه ها مد نظر شماست.

روبروی درب


کمد دیواری روبروی درب اتاق

کمد دیواری روبروی درب اتاق

اکر قصد ناشته باشید تلویزیون را درون اتاق خواب قرار دهید، یا این که بر روی یک دیوار دیگری از اتاق جاسازی کنید، می توانید از دیواره روبروی اتاق خواب به صورت خلاقانه استفاده کرده و از تمام دیواره یک واحد کمد دیواری بزرگ برای قرار دادن لباس و وسایل ساخت. در این طراحی کمد دیواری اتاق خواب، شما می توانید هرچه که نیاز دارید را در آن جای دهید.

نزدیک به سقف


طراحی کمد دیواری نزدیک سقف

طراحی کمد دیواری نزدیک سقف

دوست ندارید زمانی که درون خواب در حال استراحت هستید، چیزی از وسایل خانه در مقابل شما قرار بگیرد؟ پس می توانید از دیوار پشت سری خود و به خصوص در قسمت های بالایی برای کمد های دیواری استفاده کنید. هرچند در این نمونه طراحی کمد دیواری اتاق خواب هم می توانید بخشی از دیواره ی بالای اتاق خواب را بدون کمد گذاشته تا یک اثر هنری مورد علاقه خود را به آن آویزان کنید.

میز توالت میان طراحی کمد دیواری


میز توالت در دل کمد دیواری

میز توالت در دل کمد دیواری

یکی از ایده های هوشمند، ذخیره کردن فضای اتاق با ترکیب دو قسمت مهم در اتاق خواب است، ترکیبی از میز توالت و کمد دیواری. در طراحی کمد دیواری اتاق خواب، شما می توانید از چندین کشو برای کاربردهای مختلف میز توالت استفاده و همچنین یک آینه به دیواره آن نصب کرد.

درب های کشویی


استفاده از درب های کشویی برای کمد دیواری

استفاده از درب های کشویی برای کمد دیواری

استفاده از درب های کشویی در طراحی کمد دیواری اتاق خواب برای فضای اتاق خواب، چون فضای اضافی از اتاق را نمی گیرد و به راحتی به کنار کشیده می شود، یک ایده مناسب است. با کشیدن درب کمد به کنار به راحتی محتوای درون کمد مشخص می شود. علاوه بر این اگر یک واحد کمد دیواری بزرگ را برای یک دیوار در نظر بگیرید، که تنها یک درب کشویی دارد، ظاهر اتاق نیز زیباتر خواهد بود.

ظاهر مینیمال در طراحی کمد دیواری


طراحی کمد دیواری با ظاهری مینیمال

طراحی کمد دیواری با ظاهری مینیمال

یکی از راه هایی که می توان کمد دیواری را در ظاهر داخلی اتاق پنهان کرد، استفاده از طراحی های مینیمال در طراحی کمد دیواری اتاق خواب هست. در این حال می توان نورپردازی و دکور داخلی اتاق را بهتر کنترل کرد و از المان های جداب برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق بهره برد.

طراحی کمد دیواری کوچک


طراحی کمد دیواری کوچک

طراحی کمد دیواری کوچک

از شکل و لایه های اتاق خواب برای طراحی داخلی اتاق بهره ببرید. شما می توانید از هر گوشه و دیواره کوچک برای طراحی کمد دیواری اتاق خواب خود استفاده کنید. برای مثال، در این عکس می توانید ببینید که در این مدل طراحی کمد دیواری ، کمد به خوبی در گوشه جا گرفته و محلی برای ذخیره لوازم و پیراهن ایجاد کرده، بدون این که فضای زیادی از اتاق را پوشش دهد.

طراحی باز با استفاده از مقسم های شیشه ای


طراحی کمد دیواری با استفاده از شیشه

طراحی کمد دیواری با استفاده از شیشه

شما می توانید کمد دیواری خود را پشت یک مقسم شیشه ای پنهان کنید. برای مثال در این اتاق خواب ها، شما فضاهای نیمه باز را می بینید که تنها بخشی از مقسم آن از شیشه ساخته شده است. همچنین در این طراحی کمد دیواری اتاق خواب، مقسم از یک طرف دیوار به سمت دیگر آن حرکت نمی کند.

طراحی کمد دیواری با شیشه

طراحی کمد دیواری با شیشه

کمد دیواری خیلی بزرگ


کمد دیواری های خیلی بزرگ

کمد دیواری های خیلی بزرگ

آیا می دانید که کمدی که از دیواری به دیوار دیگر وسیع است، ظاهر اتاق را نیز بزگتر نشان می دهد؟ پس زمانی که مبلمانی را برای اتاق خود در نظر می گیرید، این نکته را فراموش نکنید. طراحی کمد دیواری اتاق خواب به صورت پهن، نه تنها به اتاق شما محلی مناسب برای ذخیره وسایل داده، بلکه ظاهری بخصوص نیز به اتاق شما می دهد.

طراحی کمد دیواری مانند بوتیک


کمد دیواری شبیه بوتیک

کمد دیواری شبیه بوتیک

اگر طرفدار کمد دیواری های موجود در بازار نیستید، آنها را فراموش کرده و کمد دیواری مورد نظر خود را طراحی کنید. یک طراحی مانند بوتیک ها با میله ها، قفسه ها، و کشوها، می تواند گزینه مورد نظر شما در طراحی کمد دیواری اتاق خواب باشد.

انبارهای موازی در طراحی کمد دیواری


استفاده از انبارهای موازی در کمد دیواری

استفاده از انبارهای موازی در کمد دیواری

جای کافی در اتاق خواب خود ندارید؟ برای هر مشکلی، یک راه حل هوشمندانه وجود دارد. برای مثال، در این عکس، قفسه ی کفش به بیرون کشیده می شود، و کفش های زیادی را نیز در خود جای داده است. آن ها را می توان در هر قسمت از طراحی کمد دیواری اتاق خواب، ساخت و بهترین گزینه ها برای جادهی و منظم کردن مجموعه ها می باشد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

1 دیدگاه

  1. […] کاربردی و در عین حال، زیبا را برطرف کند. در مقاله ی طراحی کمد دیواری در اتاق خواب، ما درباره ی ظاهر کمد دیواری در طراحی اتاق صحبت کردیم […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس