نکاتی درباره طراحی کمد دیواری در اتاق خواب

طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب

طراحی کمد دیواری برای اتاق خواب

وقتی صحبت از ساخت کمد دیواری به خصوص برای اتاق خواب می شود، این که تنها به بزرگ و جاگیر بودن آن فکر کنیم، اشتباهی آماتورانه است. بررسی ایده هایی که بتواند در کنار جاگیر بودن کمدها، زیبایی را نیز به اتاق خواب منتقل کند، می تواند به شما در زمینه طراحی کمد دیواری اتاق خواب کمک کند.

هزینه موادی که در ساخت یک کمد جادار و در عین حال زیبا به کار می رود با یک کمد معمولی تغییر چندانی نمی کند. بنابراین، این که مقداری هزینه بیشتر کرده ولی منطقی به نظر می رسد که در عوض در کنار نحوه ی نظم دهی وسایل درون کمد، به طراحی کمد دیواری و ظاهر بیرونی آن نیز توجه کنید. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که نکاتی کاربردی در مورد طراحی کمد دیواری اتاق خواب را آموزش ببینید.

نمونه ساخت کمد دیواری در اصفهان


 

گروه کابینت سازی تو در تو، در کنار طراحی کابینت و اجرای کابینت این توانایی را دارد که شما را در طراحی و ساخت کمد دیواری و طراحی و اجرای سقف کاذب اتاق خواب همراهی کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید. 

انواع کمد دیواری از لحاظ طرح و مدل


کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی یکی از جدیدترین مدل های مورد دلخواه مردم در بازار فعلی است. استفاده از درب های کشویی در طراحی کمد دیواری اتاق خواب برای فضای اتاق خواب، چون فضای اضافی از اتاق را نمی گیرد و به راحتی به کنار کشیده می شود، یک ایده مناسب است. با کشیدن درب کمد به کنار به راحتی محتوای درون کمد مشخص می شود. البته فضای مورد نیاز برای باز شدن درب این مدل کمد دیواری به درون دیوار منتقل می شود. بنابراین برای اتاق هایی با دیوارهای کم عرض و کوچک به سختی می‌توان از این مدل کمد دیواری استفاده کرد.

اگر یک واحد کمد دیواری بزرگ را برای یک دیوار در نظر بگیرید، که تنها یک درب کشویی دارد، ظاهر اتاق نیز زیباتر خواهد بود.

نحوه ساخت کمد دیواری ریلی

علاوه بر این هنگام ساخت کمد دیواری ریلی بایستی به جنس ابزار و یراق بسیار توجه کرد. گاهی ممکن است به منظور کمتر کردن هزینه ها از یراق‌ها و ریل هایی استفاده کنند که تا وزن زیر ۴۰ کیلو را تحمل می کنند. در نتیجه چون باید فشار زیادی را برای باز و بسته شدن تحمل کنند، با درصد بالایی از خرابی و نارضایتی مواجه شوند. بنابراین به منظور استفاده بهینه از کمد دیواری ریلی، بایستی از ریل های با درجه تحمل ۸۰ کیلو یا بالاتر استفاده کرد. به این ترتیب درب کمد به راحتی و با یک فشار کوچک باز و بسته خواهند شد، چون از استحکام بالایی برخوردارند.

کمد دیواری کلاسیک

کمد دیواری کلاسیک از همان مدل هایی هستند که از قدیم تا به امروزمورد استفاده و ساخت قرار گرفته است. شیوه ساخت این کمدها به گونه ای است که معمولا هم ارتفاع با اتاق هستند و یک ضلع کامل دیوار اشغال می کنند.

کاربرد کمد دیواری کلاسیک

از این نوع کمد دیواری ها بیشتر به منظور انباری برای نگهداری وسایل بزرگ، یا به عنوان جا رختخوابی و یا کمد لباس برای آویزان کردن لباس استفاده می شود. این نوع کمد دیواری ها برای اتاق های کوچک مناسب نیستند چون فضای زیادی از جلوی آن ها در فضای اتاق را باید به باز شدن درب شان اختصاص داد. حتی اگر عرض درب کمد دیواری کلاسیک ۶۰ سانتیمتر هم باشد، بایستی به اندازه ۶۰ سانتیمتر از کمد تا جلویش را به منظور باز و بسته کردن درب آن خالی نگه دارید.

کمد دیواری کشویی

کمد دیواری کشویی به علت ابعاد کوچکی که دارد ممکن است کمتر به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، مگر آن که از این نوع مدل کمد دیواری برای کمک به میز تلویزیون و به عنوان کمد دیواری پذیرایی استفاده کنید. معمولا با ساخت چند کمد دیواری کشویی در کنار کمد دیواری کلاسیک یا ریلی می توان برای تقسیم بندی مناسب فضای اتاق و استفاده بهینه از آن استفاده کرد.

 

چند نمونه مدل کمد دیواری در اتاق


ساخت کمد دیواری در کنار پنجره ها

طراحی کمد دیواری اطراف پنجره

طراحی کمد دیواری اطراف پنجره

معمولاً در طراحی داخلی کمد دیواری در اصفهان که پنجره در آن قرار دارد، بدون کاربرد دیگری باقی می ماند. در حالی که می توان از این پنجره به نفع طراحی داخلی آن استفاده کرده و حتی آن را به یک منظره زیبا و عین حال کاربردی تبدیل کرد. با استفاده از طراحی کمد دیواری اتاق خواب در اطراف پنجره، می توان از این دیوارها، کاربرد ثانویه گرفت. این طراحی این فرصت را به شما می دهد که یک محلی زیبا و دلنشین را نیز در کنار پنجره برای زمان مطالعه خود فراهم کنید.

کاربرد کمد دیواری به عنوان دیوار جدا کننده در اتاق

استفاده از کمد دیواری به عنوان دیوار جداکننده

استفاده از کمد دیواری به عنوان دیوار جداکننده

از این وسیله ضروری درون اتاق خواب خود سواستفاده کاربردی دیگری نیز می توانید بکنید. به عنوان مثال، شما می توانید با طراحی کمد دیواری اتاق خواب خود به شکل کاربردی به عنوان جدا کننده ی سرویس بهداشتی درون اتاق خواب با خود اتاق خواب استفاده کنید، یا جدا کننده ای بین اتاق خواب و محل تعویض لباس یا هر مورد دیگری.

جاگذاری تلویزیون و قفسه ها در کمد دیواری ها

طراحی کمد دیواری با جایگذاری تلویزیون

طراحی کمد دیواری با جایگذاری تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که امروزه، در اتاق خواب اهمیت فراوانی پیدا کرده، تلویزیون است. می توان از طراحی کمد دیواری اتاق خواب استفاده بهینه کرده تا مدیا را به اتاق آورده و یا با اضافه کردن قفسه های باز، به آن زیبایی را به اتاق اضافه کرد. تنها باید توجه کنید که فضای مورد نیاز برای تلویزیون چقدر است و چه ابعادی برای قفسه ها مد نظر شماست.

ساخت کمد دیواری روبروی درب اتاق

کمد دیواری روبروی درب اتاق

کمد دیواری روبروی درب اتاق

اکر قصد نداشته باشید تلویزیون را درون اتاق خواب قرار دهید، یا این که بر روی یک دیوار دیگری از اتاق جاسازی کنید، می توانید از دیواره روبروی اتاق خواب به صورت خلاقانه استفاده کرده و از تمام دیواره یک واحد کمد دیواری بزرگ برای قرار دادن لباس و وسایل ساخت. با کمک این مدل طراحی کمد دیواری اتاق خواب، شما می توانید هرچه که نیاز دارید را در آن جای دهید.

طراحی کمد دیواری تا بالا و نزدیک به سقف

طراحی کمد دیواری نزدیک سقف

طراحی کمد دیواری نزدیک سقف

دوست ندارید زمانی که درون خواب در حال استراحت هستید، چیزی از وسایل خانه در مقابل شما قرار بگیرد؟ پس می توانید از دیوار پشت سری خود و به خصوص در قسمت های بالایی برای کمد های دیواری استفاده کنید. هرچند در این نمونه طراحی کمد دیواری اتاق خواب هم می توانید بخشی از دیواره ی بالای اتاق خواب را بدون کمد گذاشته تا یک اثر هنری مورد علاقه خود را به آن آویزان کنید.

طراحی ترکیبی کمد دیواری و میز توالت

میز توالت در دل کمد دیواری

میز توالت در دل کمد دیواری

یکی از ایده های هوشمند، ذخیره کردن فضای اتاق با ترکیب دو قسمت مهم در اتاق خواب است، ترکیبی از میز توالت و کمد دیواری. در طراحی کمد دیواری اتاق خواب، شما می توانید از چندین کشو برای کاربردهای مختلف میز توالت استفاده و همچنین یک آینه به دیواره آن نصب کرد.

کمد دیواری با درب های کشویی

استفاده از درب های کشویی برای کمد دیواری

استفاده از درب های کشویی برای کمد دیواری

کمد دیواری با طراحی مینیمال

طراحی کمد دیواری با ظاهری مینیمال

طراحی کمد دیواری با ظاهری مینیمال

یکی از راه هایی که می توان کمد دیواری را در ظاهر داخلی اتاق پنهان کرد، استفاده از طراحی های مینیمال در طراحی کمد دیواری اتاق خواب هست. در این حال می توان نورپردازی و دکور داخلی اتاق را بهتر کنترل کرد و از المان های جذاب برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق بهره برد.

طراحی کمد دیواری کوچک در کوچکترین فضاها

طراحی کمد دیواری کوچک

طراحی کمد دیواری کوچک

از شکل و لایه های اتاق خواب برای طراحی داخلی اتاق بهره ببرید. شما می توانید از هر گوشه و دیواره کوچک برای طراحی کمد دیواری اتاق خواب خود استفاده کنید. برای مثال، در این عکس می توانید ببینید که در این مدل طراحی کمد دیواری ، کمد به خوبی در گوشه جا گرفته و محلی برای ذخیره لوازم و پیراهن ایجاد کرده، بدون این که فضای زیادی از اتاق را پوشش دهد.

طراحی کمد دیواری باز با استفاده از دیوارهای جداکننده شیشه ای

طراحی کمد دیواری با استفاده از شیشه

طراحی کمد دیواری با استفاده از شیشه

شما می توانید کمد دیواری خود را پشت یک دیوار شیشه ای پنهان کنید. برای مثال در این اتاق خواب ها، شما فضاهای نیمه باز را می بینید که تنها بخشی از دیواره های آن از شیشه ساخته شده است. همچنین در این طراحی کمد دیواری اتاق خواب، دیوار جدا کننده از یک طرف دیوار به سمت دیگر آن حرکت نمی کند.

طراحی کمد دیواری با شیشه

طراحی کمد دیواری با شیشه

طراحی کمد دیواری خیلی بزرگ برای بزرگتر نشان دادن فضای اتاق

کمد دیواری های خیلی بزرگ

کمد دیواری های خیلی بزرگ

آیا می دانید که کمدی که وسعت آن به اندازه دیواری به دیوار دیگر است، ظاهر اتاق را نیز بزگتر نشان می دهد؟ پس زمانی که مبلمانی را برای اتاق خود در نظر می گیرید، این نکته را فراموش نکنید. طراحی کمد دیواری اتاق خواب به صورت پهن، نه تنها به اتاق شما محلی مناسب برای ذخیره وسایل داده، بلکه ظاهری به خصوص نیز به اتاق شما می دهد.

طراحی کمد دیواری مانند بوتیک

کمد دیواری شبیه بوتیک

کمد دیواری شبیه بوتیک

اگر طرفدار کمد دیواری های موجود در بازار نیستید، آنها را فراموش کرده و کمد دیواری مورد نظر خود را طراحی کنید. یک طراحی مانند بوتیک ها با میله ها، قفسه ها، و کشوها نیز می تواند گزینه مورد نظر شما در طراحی کمد دیواری اتاق خواب باشد.

طراحی کمد دیواری با انبارهای موازی

استفاده از انبارهای موازی در کمد دیواری

استفاده از انبارهای موازی در کمد دیواری

اگر جای کافی در اتاق خواب خود ندارید؟ برای هر مشکلی، یک راه حل هوشمندانه وجود دارد. برای مثال، در این عکس، قفسه ی کفش به بیرون کشیده می شود و کفش های زیادی را نیز در خود جای داده است. با طراحی و ساخت کمد دیواری با انبارهای موازی در اتاق خواب خود بهترین گزینه برای جادهی و منظم کردن مجموعه وسایل خود را اجرایی کرده اید.

مدل های طراحی کمد دیواری اصفهان


اگر دقت کرده باشید در اغلب منازل ایرانی حداقل یک کمد دیواری جادار در یکی از اتاق ها به چشم می خورد. اصلی ترین موضوعی که موجب افزایش استفاده از کمد دیواری در اتاق خواب ها و خانه ها شده است، فضای مناسب آن برای نگهداری از وسایل خانه با نمای ظاهری سازگار با دیوارها است. اما آنچه که امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؛ نمای ظاهری و طراحی کمد دیواری ها مطابق با آخرین ترندها است به طوری که قادر باشد تا سالهای زیادی متفاوت و جدید بماند. زیرا چنین موضوعی برای آن دسته از افرادی که از کمد دیواری در طولانی مدت استفاده می کنند و ظاهر آن در بازه های زمانی کوتاه مدت تغییر نمی دهند، اهمیت ویژه ای دارد.

طراحی کمد دیواری با انتخاب مدلی که تا مدت ها تازگی خود را از دست ندهد و بتواند پاسخگوی سلیقه همه اعضای خانواده باشد و علاوه بر جادار بودن و پوشش دادن انواع کاربری مثل: کمد لباس، جا رختخوابی، جا کفشی و … با دیگر دکوراسیون خانه هارمونی داشته باشد دغدغه بسیاری از افراد است.

طراحی کمد لباس

برای طراحی کمد دیواری با کاربری کمد لباس بایستی یک سری استانداردها رعایت شوئ که عبارتند از:

  • وجود میله رخت آویز یا میله رگال برای آویز کردن لباس ها داخل آن
  • طبقه بندی کردن کمد لباس با ارتفاع های متفاوت
  • ساخت کشوهای بازشونده مجهز به قسمت های جداشونده برای قراردادن جوراب، کراوات، حوله، انگشتر و… در کمد لباسی

طراحی کمد جاکفشی

در اصول طراحی کمد دیواری با کاربری کمد جاکفشی مواردی که باید رعایت شود به شرح زیر است:

  • محل نصب کمد جاکفشی در محل ورودی خانه باشد.
  • این نوع کمد دیواری بایستی طبقه بندی مناسب برای انواع کفش و متناسب با فصل داشته باشد.
  • در صورت داشتن فضای کافی از آینه قدی و محلی برای آویز کردن لباس و حوله در طراحی کمد دیواری با کاربری کمد جاکفشی استفاده شود.
  • محلی را برای نگهداری واکس، فرچه، برس، اسپری و … در نظر داشته باشید.(به عنوان مال می توانید از کشوهای باز شونده برای این کار استفاده کنید)

طراحی کمد دیواری اتاق کودک

همانطور که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک از رنگ های شاد و طرح های فانتزی استفاده می شود، این اصل در طراحی کمد دیواری کودک نیز در اولویت قرار دارد. همچنین می توان کمد لباس کودک را به همراه کمد جارختخوابی و میز تحریر و میز کامپیوتر به صورت ترکیبی طراحی کنید و حتی قسمتی از آن را به صورت ویترینی و کتابخانه ای طراحی کنید.

در نهایت اگر به هر حال استفاده ترکیبی از انواع مدل های طراحی کمد دیواری اتاق خواب در اصفهان با توجه به نیاز شما توسط گروه تو در تو می تواند لذت استفاده از یک کمد دیواری مناسب را چند برابر کند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

1 دیدگاه

  1. […] کاربردی و در عین حال، زیبا را برطرف کند. در مقاله ی طراحی کمد دیواری در اتاق خواب، ما درباره ی ظاهر کمد دیواری در طراحی اتاق صحبت کردیم […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس