قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک برای آشپزخانه

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک برای آشپزخانه

شاید این یک شعار کلیشه ای باشد که آشپزخانه در واقع قلب هر خانه ایرانی است ولی باید قبول کنیم که واقعیت دارد. در واقع آشپزخانه می تواند محلی باشد برای گرد هم جمع کردن افراد خانواده. چه با حضور یک مهمان با کلاس و چه در شرایطی که خانه را برای درس خواندن فرزندتان خلوت کرده باشید. بنابراین از آنجا که شما و خانواده تان زمان زیادی را در این محل سپری می کنید، پس بهتر است آن را زیبا، مدرن و مهمان پذیر طراحی کنید. مسلما طراحی کابینت مدرن و کلاسیک، در طراحی آشپزخانه ای به این سبک بسیار تعیین کننده است. تیم کابینت سازی تو در تو در ادامه این مقاله، اطلاعاتی در این زمینه به شما ارائه خواهد داد.

گروه کابینت سازی تو در تو با برخورداری از یک تیم حرفه ای در طراحی، ساخت کمد دیواری اصفهان  و اجرای کابینت آشپزخانه در نظر دارد که با در نظر گرفتن تمام سلایق و همچنین تازه ترین های دنیای کابینت، انتخاب کابینت کلاسیک و یا مدرن را برای شما ساده تر سازد.

 

 

طراحی کابینت مدرن

طراحی کابینت مدرن

کابینت روکش چوبی، برای ساختن آشپزخانه ای گرم و زیبا


پوشش چوبی درب ها، گرما و عمق را به آشپزخانه یک خانه ی مدرن می آورد. این روزها، روکش کابینت طرفداران زیادی در اروپا، آمریکا و ایران خودمان پیدا کرده اند.

این علاقه مندی فراگیر به روکش های کابینت، بستگی به علاقه هر چه بیشتر افراد به داشتن محصولات طبیعی و برگرداندن طبیعت به خانه دارد. در روکش های چوبی، الگوی رگه های درخت شبیه به درخت واقعی طراحی شده اند، که علاقه مندان به طبیعت، از این زیبایی لذت می برند.

به عنوان خریدار، باید انواع کیفیت های برچسب کابینت را بشناسید و توجه کنید که در زمان نصب حباب زیر آن ها نرود، کناره ها پاره نشود و در گرما از جای خود در نیایند.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با روکش چوبی

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با روکش چوبی

کابنیت های استیل ضد زنگ


استیل ضد زنگ، یکی از مدرنترین متریال مورد استفاده در طراحی کابینت می باشد. اکثر صاحبخانه ها، برای لوازم خانگی از جنس استیل ضد زنگ برای آشپزخانه های سنتی و قدیمی نیز استفاده می کنند و برای نزدیک کردن خانه خود به سبک های جدید، از کابینت های استیل استفاده می کنند.

نقاط ضعف و قوت کابینت های استیل

از مشکلات کابینت های استیل، گذشته از ظاهر زیبا و براق، باقی ماندن اثر انگشت و خراش های احتمالی بر روی آن است. هرچند بعضی از استیل ها، در مقابل این موارد مقاومت بیشتری دارند. با این وجود کابینت فلزی برای محیط زیست بهتر است. چون در مقایسه با کابینت چوبی، به سادگی تمیز می شوند، بهداشت بهتر و مقاومت بالاتر(اگر خراش را در نظر نگیریم) دارند.

اگر موجودی کافی برای پرداخت هزینه کابینت استیل نداشته باشید، می توانید از روکش های کابینت ام دی اف اصفهان با کاور استیل بهره ببرید.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک استیل

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک استیل

کابینت های گلاس و لاک


کابینت های براق و زیبا با رنگ های روشن، همان کابینت های هایگلاس هستند که شبیه به یک ماشین تازه زنگ شده در پارکینگ خانه نیاز به مراقبت بیشتری دارند. زیرا ممکن است در برابر خراش مقاوم نباشد و همچنین بایستی توجه مداوم به تمیز کردن آن ها داشته باشید. اما درب این کابینت ها به علت بازتاب نور از سطح کابینت ها، به عنوان منبع روشنایی در آشپزخانه نیز محسوب می شوند.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک هایگلاس

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک هایگلاس

بخشی از فیلم نمونه کارهای گروه کابینت سازی تو در تو

قفسه های شناور در طراحی کابینت آشپزخانه


کابینت شناور، خطوط صافی را در پرسپکتیو خانه شما اضافه کرده و فضای آشپزخانه شما را مدرن یا امروزی می کند. بیشتر خانه داران از این استایل برای طراحی کابینت های بالایی آشپزخانه خود استفاده می کنند و از نمونه در دار آن برای کابینت های بخش پایینی بهره می برند تا بتوانند بی نظمی وسایل خانه را با آن ها بپوشانند. مسلماً این نوع قفسه ها برای افرادی که نظم بیشتری در نگهداری وسایل آشپزخانه دارند توصیه می شود.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با قفسه های شناور

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با قفسه های شناور

به کارگیری رنگ در کابینت های مدرن


وقتی در مورد آشپزخانه های مدرن یا کلاسیک صحبت می کنیم، ممکن است ذهن شما به سمت کابینت های کاملاً مشکی یا سفید و یا حتی استیل برود، ولی باید قبول کنیم که کابینت های رنگی نیز می توانند به خانه شما زیبایی ببخشند و رنگ های سرد مثل: خاکستری، سفید و سایه های روشن از سبز، آبی و بنفش در آشپزخانه های مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. جیغ نبودن این دسته رنگ ها حسی لطیف و آرامش بخش به افراد خانه منتقل می کند.

چرا از رنگ های نارنجی یا فسفری در طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده نکنیم؟ می توان از رنگ ها، در طراحی کابینت خانه هایی که در حین مدرن بودن ظاهری قدیمی دارند، استفاده کرد. حتی می توان با اضافه کردن رنگ چوب یا قهوه ای روشن، سردی رنگ فضا را متعادل کرد.

گاهی نیز می توانید این کابینت های رنگی را باهم ترکیب کرده و آشپزخانه را زیباتر کنید. اما قبل از این که این کار را انجام دهید، از انتخاب رنگ مورد علاقه خود برای رنگ کابینت اطمینان حاصل کنید.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با به کارگیری رنگ

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با به کارگیری رنگ

کابینت سفید رنگ


اگر رنگ های روشن روح شما را تازه می کند، رنگ سفید آشپزخانه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. چه چیزی بهتر از اینکه کابینت سفید رنگ، نور خورشید را به درون خانه شما منعکس کند. یکی از علت های این که کابینت به رنگ سفید و یا رنگ های روشن بسیار مورد علاقه ی صاحبان خانه و مهندسان طراح هستند، این است که آشپزخانه را تمیز و دل باز تر نشان می دهند.

مهم نیست که بودجه شما برای ساخت کابینت در چه اندازه باشد، ولی می توانید این ظاهر را با ملامین، لاک، روکش و غیره به خانه خود اضافه کنید. هرچند که باید توجه داشته باشید که اثر انگشت های کثیف را از کابینت های خود دور نگه دارید.

استفاده از رنگ سفید در طراحی کابینت مدرن و کلاسیک

استفاده از رنگ سفید در طراحی کابینت مدرن و کلاسیک

چوب های رنگی در طراحی کابینت


کابینت های سفید، شاید همان طراحی مورد نیاز شما را نداشته باشد، اما کابینت های رنگی، می تواند طرح های نوینی را برای شما فراهم کند. نگاهی به عکس زیر بیاندازید. رنگ سبز چوبی، آن را منحصربفرد، تمیز و براق کرده است. رنگ و طرح رگ های چوبی، به آن بافتی زیبا داده است.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با چوب های رنگی

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک با چوب های رنگی

کابینت های بالایی را حذف کنید.


کنار گذاشتن کابینت های بالایی، به نظر ریسک بزرگی می آید، اما باعث می شود، فضایی باز و مدرن را به آشپزخانه خود بدهید.

نگاهی به عکس زیر بیاندازید، طراحی کابینت سیاه و سفید، بدون این که در قسمت بالایی باشد، به نظر بسیار زیبا می آید. در این فضای خالی می توان هود مدرن و زیبایی را قرار داد. هرچند این روش برای کسانی که از کابینت ها برای مخفی کردن وسایل خود استفاده می کنند، مناسب نباشد. در غیر این صورت این نوع طراحی، برای داشتن یک آشپزخانه زیبا و مدرن، بهترین انتخاب است.

حذف کابینت های بالایی در طراحی آشپزخانه مدرن

حذف کابینت های بالایی در طراحی آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه با طرح فلزی


در عکس زیر، با استفاده از روکش بر روی کابینت های MDF، طرحی استیل مانند گرفته است و نتیجه این کار را بسیار دیدنی کرده است. ظاهر مینیمالیست در این مدل طراحی کابینت، آن را از فضای آشپزخانه دور کرده است. کابینت ها بیشتر شبیه مبلمان شیک شده اند تا کابینت.

در این باره حتماً باید با طراح و گروه کابینت سازی خود صحبت کنید، توجه داشته باشید این کاورهای شبه استیل هر دو بار شبیه هم نیستند. شما حتی می توانید از آشپزخانه های مخفی استفاده کنید و از این طرح برای آشپزخانه های درون سالن مهمانی، برای مهمانی های خود بهره ببرید.

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک فلزی

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک فلزی

ترکیبی از طراحی ها برای کابینت


بعد از این که تمام نمونه های گفته شده را بررسی کردید(که باید اعتراف کنیم بیش از این موارد هم در طراحی کابینت خود استفاده کنید.)، ممکن است در انتخاب خود دچار تردید شده باشید که چرا ترکیبی از آن ها را انتخاب نکنیم؟ حتی می توانید از ترکیب طراحی های مینیمالیست آشپزخانه استفاده کنید. یا این که چرا کابینت های چوبی خود را با کابینت های سفید در پخش بالایی ترکیب نمی‌کنید؟ یا قفسه های شناور بالایی را با کابینت های چوبی رنگ شده ترکیب نمی کنید؟

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک آشپزخانه به طور ترکیبی

طراحی کابینت مدرن و کلاسیک آشپزخانه به طور ترکیبی

ترکیب های انواع مدل های طراحی کابینت آشپزخانه بسیار زیاد هستند که شما می توانید برای طراحی آشپزخانه خود استفاده کنید. برای انتخاب این ترکیب می توانید از همکاران ما در گروه کابینت سازی تو در تو کمک گرفته تا بهترین انتخاب را برای داشتن انواع کابینت در یک آشپزخانه مدرن و کلاسیک در اختیارتان قرار دهند. همچنین می توانید نمونه کار های این گروه را مشاهده کنید.

در این مقاله به تعدادی از انتخاب های ممکن برای طراحی کابینت آشپزخانه به سبک مدرن و کلاسیک پرداختیم. اما این مقاله فقط بخش کوچکی از این طراحی ها را پوشش داده است. کابینت های مدرن، ظاهری کاملا ساده دارند و فاقد هرگونه جزئیات هستند، برخلاف کابینت های کلاسیک که حاشیه های برجسته و منبت کاری شده دارند. با این حال انتخاب طراحی کابینت آشپزخانه مناسب برای آشپزخانه شما ممکن است بسیار سخت باشد. برای همین بهتر است تا زمان مناسب گذاشته و بهترین انتخاب را بکنید. باید توجه کنید این انتخاب می تواند برای مدت طولانی بر زندگی شما اثر بگذارد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

5 دیدگاه ها

  1. […] کابینت سازی تو در تو، در کنار طراحی کابینت و اجرای کابینت این توانایی را دارد که شما را در طراحی […]

  2. […] روی کاربردی بودن آن ها توجه دارند. به عبارت دیگر، ایده طراحی کابینت آشپزخانه ایرانی، در واقع مدرنیزه شده است. طراحی های شخصی سازی […]

  3. […] کابینت سازی تو در تو، در کنار اجرا و طراحی کابینت در اصفهان، توانایی در دست گرفتن پروژه های سقف کاذب شما را نیز […]

  4. […] کابینتی با بالاترین کیفیت را، در کنار انجام بهترین طراحی کابینت متناسب با بودجه و نیاز مشتری بپذیرد. کابینت سازی تو در […]

  5. کبری کمالی پور گفت:

    فیلم آشپزخونه دخترخاله منه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما
اینستاگرام
یوتیوب
گوگل+
آپارات
تماس